LoL'de kendimi nasıl geliştirebilirim?

Yusuf Klnc

Femtopat
Daha fazla  
Oyun bilgisi ve mekaniğimi geliştirmek istiyorum. Ne yapabilirim? Ne gibi antrenmanlar yaparak ilerlerim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynanış tarzınıza uygun olan ve takıma destek sağlayabileceğiniz 1-2 şampiyon bularak başlayabilirsiniz. Hiç bilmiyorsanız oturup izleyin videoları hangi şampiyon ne iş görüyor. Oyunun en dikkate alınacak mekanikleri neler bunlar hakkında da bir kaç video izledikten sonrası tamamen ne kadar oynadığınıza bağlı. Arkadaşlar da söylemişler zaten. :)

Oyun bilgisi ve mekaniğimi geliştirmek istiyorum. Ne yapabilirim? Ne gibi antrenmanlar yaparak ilerlerim? Şimdiden teşekkürler.

Kişisel beceriyi geliştirebilirsiniz lakin LoL sadece kişisle beceriye bakan bir oyun değil. Misal geçenlerde jungle Kayn ile botu dağıttım, karşı takımın junglerı hiç bir laneye gank atmadı ama bizim top laner hem topu hem de geldi midi feedledi ve oyunu kaybettik. O oyundan sorna ara verdim zaten, emeğimize yazık. Her oyun en az 15-20 kill alıp görevleri yaptığın halde kaybedeceğim bir oyunu neden oynuyayım dedim.

Yapacağın şeyler belli, kendine bir veya iki rol belirle, yine aynı şekilde mümkünse 1-3 arasında şampiyon belirle sürekli bunlarla oyna. Sevdiğin yayıncılar varsa onları seyret, bazıları zaten anlatarak oynuyor. Böyle böyle gelişirsin.

Antrenman yapmana gerek yok, E-Sporcu olmayacaksın alt üstü bir oyun. Sürekli oyna ve keyif almaya bak.

Pro düzeydeki maçları müsait oldukca izleyip, meta kavramını öğrenebilirsin. Daha sonra meta Hero'larını oynayarak kendini geliştirebilirsin. Oyunu doğru şekilde oynayanlar bu işten para kazananlar oldugundan izlemekte fayda var.

Tabii LoL'ün bir yetenek işi olduğunu da unutmamak lazım, sabaha kadar faker izlesen de o kadar oynayamazsın yani. Kendi seviyeni bulana kadar 1 izle 1 oyna, iyi oyunlar.

Geri
Yukarı