LoL'de küfür ban sebebi midir?

Valorant da da bu konuda çok şikayetçiydim ve hala da öyle bu konuda da Riot Destek'e yazdım onlar da anlayışla karşıladı oyunun rapor sistemi dışında destek kısmından da şikayetçi olursak eğer oyuncunun daha hızlı ceza almasını sağlayacağım kanısı geldi bana. Riot Destek cevabı ise:

Merhaba,

Belirttiğin konu hakkında, elbette bu tarz tutumlar için her zaman gerekli müdahaleler alınıyor. Fakat sohbet dediğinde arkadaşlık üzerinden kabul edilen sohbet olarak algılıyorum. Bunu da anlatayım; arkadaşlık bizlerin kabulü üzerine gerçekleşen bir durum olduğu ve özele girdiği için buna katlanmak yada katlanmamak bizlerin elinde. Arkadaş olarak karşılaşma içerisinde olumsuz tutumlar yapan oyuncuları kabul etmemen daha iyi olacaktır ki, sende biliyorsun kabul edince pek hoş olmayan oyun içerisinde söylemekten çekinen kişiler ekleyip söyleyemediklerini söylüyorlar. Buna engel olmak bizim elimizde ve çaresi kabul etmemekte.

Onun haricinde ise, karşılaşma üzerinde yapılan olumsuz tutum ve söylemlerde uygulanan disiplin işlemleri söyledir:

• İlk İhlal: 10 Oyun Sohbet Kısıtlaması
  • İkinci İhlal: 25 Oyun Sohbet Kısıtlaması
  • Üçüncü İhlal: 2 Hafta Uzaklaştırma
  • Dördüncü İhlal: Kalıcı Uzaklaştırma
Oyundaki tutumunun şiddetine bağlı olarak, 2 Hafta veya Kalıcı uzaklaştırma cezasının uygulanma ihtimali de bulunuyor. Aşırı olumsuz bir tutum sergilemek, bir hesabın herhangi bir sohbet kısıtlaması almadan direkt olarak 2 Hafta veya Kalıcı uzaklaştırma almasına neden olabilir.

Belirtmiş olduğun durum hakkında araştırılmasını istediğin bir sihirdar varsa, spesifik bir sihirdar adı vererek incelenmesi için yeni bir bilet oluşturup bildirebilirsin. ^^ Ardından biz de gerekli incelemeleri yapar gereken disiplin işlemini uygularız.

Kendine çok iyi bak, görüşmek üzere...♥

Terrestrial
Riot Games Oyuncu Destek

Soruyu anlamadınız galiba. Herkese açık şekilde "şu oyuncuyu raporlayın" yazmak ban sebebi mi? Diye sormuş. Ya da ben öyle anladım.
Cevapta vereyim. Eğer gerçekten küfür ediyorsa, diğer takımdan da yardım isteyip daha fazla raporlatma şansına sahip olabilirsin. Bunda bir sakınca yok.

Eyvallah kanka bir sen çıktın beni anlayan.

Yeni konular

Geri
Yukarı