LoL'de Yasuo neden sevilmiyor?

Çamur atanlar Yasuo'ya karşı oynamayamayan insanlar bence. Şampiyon çok güçlü abi yani ve sürekli karşılaşınca insanlar iyice robot gibi aynı lafı tekrar edip duruyor. Şampiyon yeni rünle şuan bayağı güçlü ama her şampiyonda olduğu gibi onun da zayıf yanları var.

Yasuo o kadar fazla alınıyor ki insanlar Yasuo'ya karşı nasıl oynayacağını çok iyi biliyor. Bazı istisna Yasuo oyuncuları hariç.

Dolayısıyla çok rahat bir şekilde koridoru kaybediyor. Oyununu da mahvediyor. Herkese soruyorum takımınıza gelen Yasuo oyuncularının kaçının düzgün oynadığını gördünüz?

Ben kendi şahsım adına konuşayım çok çok nadir. Bu yüzden çok büyük bir ön yargı var. Haksız da sayılmaz insanlar.

Zamanında mainlemiş, yıllardır oynamış biri olarak yazıyorum. Yasuo yıllar önce tam hatırlamıyorum 2018 veya 2017 olabilir büyük nerf yedi. Nerf yemeden önce q hortum yükleri uzun müddet saklanabiliyor, zamanının eşyaları ile 1Q + 1Düz vuruş ile ADC kesebiliyordun. Heroyu nerflediler de nerflediler şuan bir çok alternatifi bulunan çöp bir şampiyon oldu. Kısaca hero öldü. Ölü olan heroyu kim oynar? Ustaları. Onlar da nasıl oynar? Gireceği yeri bilir, kasılacağı zamanı bilir yani oynamayı bilir. Lakin yine de karşısına en basitinden bir Renekton, Urgot veya Jax al hiçbir şekilde üstünlük sağlayamaz.

Biraz uzun oldu ama cevabın bu paragraflarda.

Sövmekte haklılar. Yukarıda yazdığım gibi nerflerle öldürülen, kırılgan olan, takımda zıplatacak hero yoksa tf de R basamadan ölen iş yapmayan ne kadar mobil gözükse de işlevsiz kalan bir hero.

En sevdiğim karakterdi... Ne anılarım ne anlarım oldu ne maçlar çevirdik zamanında. En nefret ettiğim hero oldu. Unutulmamalıdır ki Yasuo'un velet herosu olmasının başlangıcı Kod Adı Yasuo kostümünün çıkışı iledir bunu da herkes bilmez. O kostüm çıktıktan sorna çoluk çocuk akın etti her yerde 0-7, 1-10 Kod Adı Yasuo'lar görür olduk zaten kısa zaman sonra 800K olayı patlak verdi.

Yasuo'yu karşı takım alırsa iyidir. Sizin takım alırsa kötüdür.
Banlama sebebi genelde karşısı değil, kendi takımındaki almasın diyedir.

Size sorum var. Öncelikle Yasuo mainim, toxic olmamaya çalışıyorum. Örneğin 8 yaşında mid sal ## diyen Yasuo'lar gibi değilim ama bir şey zoruma gidiyor. Neden Yasuo ile midde oynadigim zaman küfür yiyorum? Yani abi ben Yasuo oynamayı seviyorum, küfür yememek için Yasuo'yu nerede oynamam lazım onu merak ediyorum.
(Saçma oldu sanki ama ne olur kızmayın)

Yasuo pasifi sayesinde yüksek derece kritik vurmayı erken safhalarda mümkün kılabiliyor ayrıca wave clearı gerçekten hızlı bir şampiyon olduğu için insanlar genellikle onu tercih ediyor fakat kırılgan ve hayatta kalma becerileri herkesin herkese tek attığı bir ortamda yeterli olmadığı için çoğu eşleşmede zayıf kalıyor.Bundan dolayı ortaya çıkan feedlemeler sonucu şampiyonun adı çıkmış durumda.Yasuoyu yalnızca çok iyi oynuyorsanız tercih etmenizi önerebileceğim bir şampiyon ( dereceli için konuşuyorum elbet.) fakat ille de yasuo diyip çok kötü oynuyorsanız o zaman EU serverına geçebilirsiniz.Orda da kebap dog ya da daha birçok ırksal hakarete tabi tutulacaksınız bu durumda oyuncuları susturup midde gönül rahatlığıyla feedleyebilirsiniz.İyi günler. Ha birde her ölüşünüzde ustalık sembolü atmayı unutmayın adettendir.

Size sorum var. Öncelikle Yasuo mainim, toxic olmamaya çalışıyorum. Örneğin 8 yaşında mid sal ## diyen Yasuo'lar gibi değilim ama bir şey zoruma gidiyor. Neden Yasuo ile midde oynadigim zaman küfür yiyorum? Yani abi ben Yasuo oynamayı seviyorum, küfür yememek için Yasuo'yu nerede oynamam lazım onu merak ediyorum.
(Saçma oldu sanki ama ne olur kızmayın)
Yıllar önce kötü niyetli oyuncuların eline geçtiği için günümüzde sevilmiyor. Uzun zamandır LoL oynuyorum ve iyi bir Yasuo oyuncusunu çok nadir görüyorum. Artık ön yargı oluştu herkeste.

Yeni konular

Geri
Yukarı