LoL'de Yasuo neden sevilmiyor?

Sanırım bu sorun zamanında bizim takım yasuo vs karşı takım yasuo kıyasına dayanıyor. Şu an metada yeri nedir bilmiyorum ama zamanında yasuo çok güçlüyken takıma gelip oyunu zehir eden küçük yaş veya toxic bireyler yüzünden genel bir algı oluştu.

Pasifinin aşırı güçlü olması, yeteneklerinin çok hızlı dolması (Q 1.33 saniye, E 0.1 saniye Ulti 40 sn) ve mana gerektirmemesi sebebiyle aşırı kolay ve güçlü bir şampiyon. Farm yapması çok kolay, ultisi skillshot değil, rakibi çok kolay kovalayabiliyor, çok kolay kaçabiliyor....
Sonuç olarak iyi oynayabilmek için pek beceri gerektirmiyor. Bu da; oyun oynarken kafasını pek çalıştırmak istemeyenlerin, kolay zafer isteyenlerin, rakiplerine yeteneğiyle değil sahip olduklarıyla üstün sağlamak isteyenlerin (çoğunlukla çocukların) tercih ettiği bir şampiyon oluyor. Riot da köstümlerle bunu iyi bir gelir kaynağına dönüştürmüş durumda.
Sadece lol için değil, diğer oyunlar için de geçerli, kolay ve diğerlerinden güçlü olan her zaman diğerlerinden fazla tercih edilir, bu da ona karşı bir nefret doğurur. Açıkçası ben de nefret duyarım, düşünsene, aynı oyunu oynuyorsun, aynı haritadasın ama rakibin senden birkaç sıfır önde başlıyor ve yapabileceğin hiçbir şey yok.

Size sorum var. Öncelikle Yasuo mainim, toxic olmamaya çalışıyorum. Örneğin 8 yaşında mid sal ## diyen Yasuo'lar gibi değilim ama bir şey zoruma gidiyor. Neden Yasuo ile midde oynadigim zaman küfür yiyorum? Yani abi ben Yasuo oynamayı seviyorum, küfür yememek için Yasuo'yu nerede oynamam lazım onu merak ediyorum.
(Saçma oldu sanki ama ne olur kızmayın)
Oynaması eğlenceli,yetenek gerektiren,ve havalı bir çar. İşte tam bu yüzdende nerde çöp,velet,toxic ve oyun bilgisi olmayan oyuncu varsa çarı alıyor tabi iyi oynayanlarda var ama genelde Yasuo oyuncuları böyle oluyor

Size sorum var. Öncelikle Yasuo mainim, toxic olmamaya çalışıyorum. Örneğin 8 yaşında mid sal ## diyen Yasuo'lar gibi değilim ama bir şey zoruma gidiyor. Neden Yasuo ile midde oynadigim zaman küfür yiyorum? Yani abi ben Yasuo oynamayı seviyorum, küfür yememek için Yasuo'yu nerede oynamam lazım onu merak ediyorum.
(Saçma oldu sanki ama ne olur kızmayın)
Kankam sevilmemesinin sebebi gerektiğinden fazla mobil olması ve bu mobilliğin oyuncuya fazla özgüven vermesi. Yasuo alan insan minyondan minyona kayarken oyunu umursamaz gank yeme potansiyelini düşünmez diye takım yasuo alınmasını istemiyor

Bunun için yegane bir kural bile var :
Yasuo alan adam ya feedler ya da taşır ortası yoktur ama ne hikmetse asla senin takımındaki yasuo taşımaz karşı takımdaki de feedlemez

Bak kankam yasuo'yu iyi oynamak için en az 1000 maç atmalısın.Benim görüşüm budur.Ama adam geliyor ordan burdan duyduğuyla yasuo'yu alıp dereceli maçta 0/10 gidiyor.E tabi ne kadar duvarı yumruklasamda fayda etmiyor.Şimdi birazdan banla diyenler gelecek.Banlasamda adam bu sefer bilerek feedliyor çıkmaz yol gibi birşey bu karakterin oyundan direk banlanması lazım.

Bak kankam yasuo'yu iyi oynamak için en az 1000 maç atmalısın.Benim görüşüm budur.Ama adam geliyor ordan burdan duyduğuyla yasuo'yu alıp dereceli maçta 0/10 gidiyor.E tabi ne kadar duvarı yumruklasamda fayda etmiyor.Şimdi birazdan banla diyenler gelecek.Banlasamda adam bu sefer bilerek feedliyor çıkmaz yol gibi birşey bu karakterin oyundan direk banlanması lazım
dostum siz hala lol mü oyuyorsunuz ben lolü bıraktım ve şuan elon musk un yanındayım

Yasuo oyuncularının çoğu mükemmel oyunculardır. 0-3, 0-5 oynasalar dahi ani bir e flash kombosuyla rakibi alt edeceklerini bilirler. Minyondan minyona kaymak favori aktiviteleridir. Lanede uzaktan dürtülmeyi hiç sevmezler. Bir an önce 2 lvl olup e ile rakibi kesmeyi planlarlar. Yanlışlıkla e atıp kuleden hit yiyip ölürler genelde. Jax oyuncularını ve Nasus'ları pek sevmezler.

Jax mainim😄

Geri
Yukarı