LoL'den dava edilebilir miyim?

13/14 yaşındaki adam sizi dava edeceğini söyledi hmm. Klavye delikanlisi xxxprohüsamettinkıllibacakxxx nickli kişilerden herhalde.

Lobiye gel sesimi duy falan dedi davet attım gelmedi. Şahsına sövmedim sen üstüne alındın dedim, bir daha şikayetçi olacağım falan dedi. Kendisi de ufak çaplı hakaretler etti ama anlam veremedim yapmaya çalıştığına.
Bazılarının yazdığı gibi "bir şey olmaz" gibi bir cümle kurulması saçma. Olmaz olmaz ama olursa da olur.
Hakaret; suçun hukuki konusu kişilerin onur, şeref ve saygınlığıdır. hakaret suçu 5237 sayılı tck m. 125'e göre seçimlik hareketli bir suç olup birden fazla hareket ile işlenmesi mümkündür. Bunlar; somut bir fiil veya olgu isnat etmek veya sövme biçiminde gerçekleşir.
Sosyal medya hakaret;
İnternet veya sosyal medya üzerinde suçun basit şeklinin işlenmesi halinde, hakaret suçunun cezası 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.

Yani neymiş zevk aldığın bir eylem yapıyorsun oyun oynuyorsun, eline ve diline hükmet ve küfür etme!
Takıntılı biri çıkar gider uğraşır hale ki davayı kazandığında cezan bir yana bir de avukat ve mahkeme masraflarını da ödemek zorunda kalırsın.

Normalde küfür kullanan biri değilim fakat fazlaca tilt olunca kendime hakim olamadım. Kişinin kendisine de küfretmedim ortaya attım. O kendisine etmişim gibi alındı yine de şahsa hakaret olarak mı değerlendirilir?

İçime geleni döküyorum. LoL oynarken elinize hakim olamıyorsunuz maalesef. 14 gün ban yedim. Hala yapıyorum. Bana da yapıyorlar. Düzgün dille iletişim kurmaya çalıştığımda bile şahsıma küfür ediyorlar.
Dava diye birşey olsaydı oradaki dini hakaret raporlanması raporlamasındaki herkes mahkemelik olurdu. Belki de 30 tane adamı raporladığım için ban yedi. Lol malesef stres oyunu ama bırakamıyorsun lanet oyunu.

O kendisine etmişim gibi alındı yine de şahsa hakaret olarak mı değerlendirilir?
Bir ortamdasın ve adamın biri geliyor ve tam o ortamdakileri kastederek sinkaflı sözler söylüyor, üstüne alınır mısın alınmaz mısın?

Büyük ihtimalle gözünü korkutmak için dedi ama sen sen ol "mute" "sessiz" "siliance" neyse ona al küfür etme, dediğim gibi takıntılı birine denk gelirsin.

Türk server da isen, mümkünse server değiştir yada benim gibi bırak oynamayı :) 2010 yılından beri oynadığım oyuna 6 aydır el sürmedim. Nordic-East te oynuyordum orda da küfür var ama küfürden çok racist'lik söz konusu. Bir de oynayan yaş ortalaması bana göre epey düşük olduğundan bü tür küfür racist yaklaşımlardan bıktım, diabloIII oynuyorum şimdilik :)

Bir ortamdasın ve adamın biri geliyor ve tam o ortamdakileri kastederek sinkaflı sözler söylüyor, üstüne alınır mısın alınmaz mısın?

Büyük ihtimalle gözünü korkutmak için dedi ama sen sen ol "mute" "sessiz" "siliance" neyse ona al küfür etme, dediğim gibi takıntılı birine denk gelirsin.

Türk server da isen, mümkünse server değiştir ya da benim gibi bırak oynamayı :) 2010 yılından beri oynadığım oyuna 6 aydır el sürmedim. Nordic-east te oynuyordum orada da küfür var ama küfürden çok Racist'lik söz konusu. Bir de oynayan yaş ortalaması bana göre epey düşük olduğundan bü tür küfür racist yaklaşımlardan bıktım, diabloııı oynuyorum şimdilik :)

Hocam peki takıntılı çıktıysa, illaki davacı olacaksa ne gibi bir zarar görürüm?

Geri
Yukarı