LoL'ü bıraktım ve mutluyum

KS
Lyrinx

Lyrinx

Decapat
Katılım
23 Mart 2020
Mesajlar
5.308
Makaleler
4
Çözümler
16
Yer
Kaer Morhen
Bu oyundan alamadığım tek his sanırım rekabet, rekabet sandığınız şey hırs ve kin olabilir.
Aynen tam olarak o. Bir yandan Lig yükselmek için dereceli giriyorsun ve oyunu kazanıyorsun. Tam seviniyorsun lig çıkıcan diye tekrar girip kaybediyorsun ve bu döngü her gün her hafta hatta aylarca devam ediyor.
 

Awdiki

Hectopat
Katılım
27 Ağustos 2018
Mesajlar
1.260
Çözümler
4
Aynen tam olarak o. Bir yandan Lig yükselmek için dereceli giriyorsun ve oyunu kazanıyorsun. Tam seviniyorsun lig çıkıcan diye tekrar girip kaybediyorsun ve bu döngü her gün her hafta hatta aylarca devam ediyor.
Bence daha düşünmek yerine silin hafızanızdan bir hata oldu geçti gitti.
 

ViooYa

Megapat
Katılım
7 Ocak 2017
Mesajlar
3.340
Makaleler
2
Çözümler
115
Lütfen baştan sona kadar okuyun. Eminim siz de bana hak vereceksiniz.

Bağımlısıydım bu oyunun ama ta ki bugüne kadar. Eğlence moduna girdim (merkez baskınıydı sanırsam ismi) yeni gelen hero olan Yone'yi deniyorum. İlk maçlarım olduğu için haliyle skorum biraz kötü hani çok değil de biraz kötü. Bir de ne göreyim her zamanki gibi herkes birbirinin anasına (eğlence modunda bu arada) sövüyor. Ara sıra Allah'a sövenler de geliyor. Benim de sabrım yavaş yavaş tükenmeye başladı daha sonra ben bi' normal oyun girdim orta koridorda Zed vardı karşımda ben de Yone oynuyordum. Psikolojim bozulduğu için o maç iyi oynayamadım, karşımdaki Zed beni ezdi ve skorum 1/5 oldu (1 öldürme 5 ölme yani kötü bir skor) ben de daha oyunun 10. dakikasında Alt + F4 çektim bilgisayarı da kapadım mobilden Technopat Sosyal'e girdim ve bu lanet oyunun benim nasıl psikolojimi etkilediğini yazayım dedim. S7'den beri oynuyorum S10 oldu yani 3 yıldır oynadım ve Ligim maks. Plat 3 oldu ama sonrasında Plat 4'e düştüm ve Plat'da takılı bir şekilde kaldım. Ama artık bunların hiçbir önemi yok çünkü bu oyunun benim akıl sağlığımı bozduğu için artık bırakma kararı aldım tüm abone olduğum LoL kanallarından aboneliğimden çıktım ve daha ilk günden mutluyum. Adamlar eğlence modunda bile rekabet ediyor yeter ya gına geldi yeter! Eğlence modunda adı üstüne eğlenemeyecek miyim bu ne küfür ne rekabet. İşin güzel kısmı da diğer LoL bağımlıları gibi oyuna yüksek miktar para yatırmamam. Sadece 50 lira yatırdım. Yakında unutulur gider zaten bence oyun, arkadaşlar eğer sizin de bu oyun yüzünden akıl sağlığınız bozulduysa hiç çekinmeden silin bence oyunu, insan keyif aldığı oyunu oynar değil mi?

Neyse arkadaşlar böyleydi. Artık Valorant‚ CS:GO falan oynarım herhalde. Şuan üstümden bir yük kalkmış gibi hissettim.
Hataların bir çoğu takımda olduğu kadar sizde de var. Takımın hatası sohbet kısmını çok kullanması gerek küfür gerek normal olarak ki bunun içinde mute seçeneği var. Atacaksın mute oyuna odaklanacaksın. Onlar küfür edince bir şeyin eksilmiyor senin mute atmaman ısrarla yazılanları okuman hata.

Skor kötü olabilir ancak rage quit atmak oyun davranışına aykırı burda hatalısınız.
Antrenman modu varken normal veya dereceli oyunlarda şampiyon denemek hata burada da hatalısınız.
Oyuna odaklanıp herkesi susturup oynamak yerine chat'e takılmanız küfürleri okumanız hata.
 
Katılım
24 Ocak 2021
Mesajlar
7
Bırakman iyi olmuş, ben çok uzun zamandır oynuyorum. Herkesi susturunca sıkıntı olmuyor. Ama sakın tekrar başlama. Çok şükür para falan yatırmadım.
EUW da insanlari sustursan bile laneyi 1v1 de kaybedip trolleyenler var.Bir de boostedlar da cabası.Plat-diamond-master eloda bronz gibi oynadiklarinda ve bu ayni hatalari arka arkaya 6 kez yaptiklarinda boosted olduklarini anliyorsun.Uzun zamandir dia eloda oynarken tecrübelenmistim bu konuda.Itemleri duruma gore cikmayip ezber build seklinde cikarlar.
Rünleri çalıştırmayı bilmezler ve oynadiklari heroya hiç hakim değillerdir.Gülünç pozisyonlarda tüm takım bu boostedin kendini öldürtmesini izler.Çünkü tüm takım adamın hata yaptigini bilir.Çünkü boostedlar genelde diamondda olmayi hak edecek oyun bilgilerine sahip olmadigi icin komik komik ölürler ve boostedı sirtina alip tasimaya calisirsin.
 
Yukarı