Lubuntu ile ilgili yaşadığım hataların çözümü nedir?

Siz hangisini önerirseniz ona geçerim hocam. Tabii eğer sizce de geçmeliysem. Bu dağıtımlarla da oyun oynayabilirim, değil mi?

Elbette oyun oynarsın ama GNU/Linux için olanları oynarsın, Steam-Wine gibi araçlarla daha fazla oyun oynanabiliyor.
İlk önce MX Linux, Mint Xfce deneyin, daha sonra diğerlerini de deneyebilirsiniz. Sizin makineye bu altı tane dağıtım uyar.

Tamamdır, deneyeceğim.
Hocam aynı ekran kartlı bilgisayar bende vardı, epey işletim sistemi denedim çoğu çalışmadı. 4.15.0-20 kernel ile çalışıyor, ama üst kernellerde sıkıntı çıkartıyor, kernel 5 olunca ekran açılmıyor.
antix linux yüklemiştim, hızlıydı ama oyun yüklemesi ölümdü. Linux mint xfce yükledim, hızlıydı ama menüleri hoş değildi, linux mint mate ye geçtim, çocuklar oyun istiyor, oyun yüklerken oynayan oyunlarıda oynatmaz oldu. Denemelerim devam ediyor😁
@Nieagerams sizin bilgisayarda gelişme var mı?
@illedelinux

@mehterann bu konuyu açtıktan kısa bir süre sonra Windows'a geri dönmüştüm istediğim şekilde oyun oynayamadığım için. Birkaç gün önce Linux Mint yükledim. Çok fazla kurcalamadım ama kurulumda felan bir sıkıntı yaşamadım. Tabii oyun performansı olarak yine yapabileceğimiz pek bir şey yok gibi. ProtonOS deneyin isterseniz, Steam'deki oyunları Wine'a oranla daha performanslı çalıştırdığını söylüyorlar. Benim Steam'de orijinal oyunum pek yok o yüzden hiç denemedim.

Bu arada @illedelinux forumu bıraktı diye biliyorum, etiketlemişsiniz ama.

@mehterann bu konuyu açtıktan kısa bir süre sonra Windows'a geri dönmüştüm istediğim şekilde oyun oynayamadığım için. Birkaç gün önce Linux Mint yükledim. Çok fazla kurcalamadım ama kurulumda felan bir sıkıntı yaşamadım. Tabii oyun performansı olarak yine yapabileceğimiz pek bir şey yok gibi. ProtonOS deneyin isterseniz, Steam'deki oyunları Wine'a oranla daha performanslı çalıştırdığını söylüyorlar. Benim Steam'de orijinal oyunum pek yok o yüzden hiç denemedim.

Bu arada @illedelinux forumu bıraktı diye biliyorum, etiketlemişsiniz ama.
Hocam hangi sürümü kurdunuz, bizim bilgisayarda Linux mint 19.1 xfce sıkıntısız çalışmıştı, mate biraz kastı, gt.sa denediniz mi, çalışıyormu?

@mehterann 19.3 Xfce 32 bit yüklemiştim, sıkıntsız çalışıyor fakat oyunlarda performans düşüşü devam ediyor dediğim gibi, sanırım ona çözüm yok. "gt.sa"dan kastınız GTA SA ise çalışıyor ama kasıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı