Lubuntu ile ilgili yaşadığım hataların çözümü nedir?

Varsayılan olarak kurulu sürücü yeterli, hariçten sürücü kurmanıza gerek yok.
Torrent için bir sürü yazılım var, hangisini tercih ederseniz.
Kod:
sudo apt install transmission
Kod:
sudo apt install deluge
Kod:
sudo apt install qbittorrent

Ayrıca komut ile çalışan ve kendim kullandığım torrent yazılımı denemek isterseniz.
Kod:
sudo apt-get install bittornado
Bu da çalıştırma ve indirme komutu.
Kod:
btdownloadcurses --max_uploads 4 --max_upload_rate 32 indirilecek-olan-dosya.torrent

@illedelinux öncelikle teşekkür ederim. Şu anda esasen sorunum Torrent'den ziyade oyunumun açılmaması.

Lutris ile yükledim ama olmuyor. Lutris üzerinden açmaya çalışınca Vulkan hatası veriyor. Başlat menüsü>Wine>Programs>Multi Theft Auto ile açarsam açılıyor ama açıldıktan çok kısa bir süre sonra oyun serialinizi bulamıyor diyor. Bir internet sitesine yolluyor sanal sürücüyü felan kapat diyor. Lutris'i ya da Wine'ı sanal sürücü olarak görüyor sanırım.
Merhaba, nasıl oldu bilmiyorum ama şu anda hiçbir hatayla karşılaşmadan oyuna girebiliyorum. Umarım ileride yine aynı sorunlarla karşılaşmam.

Fakat şimdi de başka bir sıkıntı var. Oyuna girdim grafik ayarlarını en düşüğe aldım ki normalde Windows 7 yüklüyken bu ayarlarla gayet rahat oynanıyordu şimdi ise 20 FPS'i geçmiyor. Ben ekran kartı sürücüsüne bağlıyorum zaten görüntü de Windows 7'ye göre farklı. Daha kötü bir görüntüsü var. Sebebi sizce de ekran kartı sürücüsüyle mi alakalı yoksa farklı bir şey mi yapmam lazım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Oyundan anlamam, anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Ekran sürücü için sürücünüz Radeon ise boş bir metin editörüne alttakini yapıştırın ve adını 20-radeon.conf yapın.
Kod:
Section "Device"
    Identifier "Radeon"
    Driver "radeon"
EndSection

Bu komutla da gerekli yere gönderin.
Kod:
sudo cp -r 20-radeon.conf /etc/X11/xorg.conf.d

Oyundan anlamam, anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Ekran sürücü için sürücünüz Radeon ise boş bir metin editörüne alttakini yapıştırın ve adını 20-radeon.conf yapın.
Kod:
Section "Device"
    Identifier "Radeon"
    Driver "radeon"
EndSection

Bu komutla da gerekli yere gönderin.
Kod:
sudo cp -r 20-radeon.conf /etc/X11/xorg.conf.d
Masaüstüne gelip sağ tıkladım oradan Create New>Empty File dedim ismini dediğiniz gibi yaptım ve içine onları yapıştırıp kaydettim. Komutu da gerekli yere gönderdim ama böyle bir dosya yok diyor.

Masaüstüne gelip sağ tıkladım oradan Create New>Empty File dedim ismini dediğiniz gibi yaptım ve içine onları yapıştırıp kaydettim. Komutu da gerekli yere gönderdim ama böyle bir dosya yok diyor.

Terminali dosyanın olduğu yerde açmanız gerekiyor, eğer masaüstündeyse masaüstüne ters tıklayıp terminali açıp komutu girin.

Son düzenleme:
Terminali dosyanın olduğu yerde açmanız gerekiyor, eğer masaüstündeyse masaüstüne ter tıklayıp terminali açıp komutu girin.
İnternet sekmesini alta alıyorum, masaüstündeyken başlat menüsünden terminali açıp yazıyorum. ''Masaüstüne ter tıklayıp'' ile neyi kastettiniz anlayamadım? Biraz bilgisizim kusura bakmayın.
Uçbirimi 20-radeon.conf dosyasının olduğu dizinde sağ tık ile açın.
Yine de dosya yok derse alttaki dizine gönderin.
Kod:
sudo cp -r 20-radeon.conf /usr/share/X11/xorg.conf.d
Uç birim nedir? Biraz bilgisizim. Bir de benim işletim sistemi İngilizce.

İnternet sekmesini alta alıyorum, masaüstündeyken başlat menüsünden terminali açıp yazıyorum. ''Masaüstüne ter tıklayıp'' ile neyi kastettiniz anlayamadım? Biraz bilgisizim kusura bakmayın.
Benim hatam, bir harfi basmamışım düzelttim. Masaüstüne mouse ile sağ tıklayıp açılan menüden terminali açın, başlat menüsünden açtığınızda dosyayı bulamayacaktır.
Ayrıca Uç Birim=Terminal=Konsol

Uç birim nedir? Biraz bilgisizim. Bir de benim işletim sistemi İngilizce.

Terminal derler, ben Türkçe Uçbirim derim.
uçbirim.png

Benim hatam, bir harfi basmamışım düzelttim. Masaüstüne mouse ile sağ tıklayıp açılan menüden terminali açın, başlat menüsünden açtığınızda dosyayı bulamayacaktır.
Ayrıca Uç Birim=Terminal=Konsol
Sağ tıkladığımda terminal ile ilgili bir şey göremedim. Açılan pencerede şunlar var:
Create New
Paste
Select All
Invert Selection
Sort Files
Desktop Preferences
Terminal derler, ben Türkçe Uçbirim derim.
Eki Görüntüle 690780
Teşekkürler.

Geri
Yukarı