Lubuntu tasarımı nasıl özelleştirilir?

LXDE de tıpkı XFCE gibi GTK+ kütüphanesini kullanıyor, yani neredeyse XFCE'ye uyguladığın her şeyi LXDE'ye de uygulayabilirsin. MacOS'a benzeyen GTK teması çok fazla var.

horst3180/arc-theme

Bu GTK teması oldukça hoş, daha önce çok kez kullandım, bu GTK temasının ayrıca butonlarının MacOS stil haline getirilmiş forked versiyonu da mevcut:

Arc-OSX-themes

Alt panel içinse, LXDE'nin mevcut panelini üste taşıyıp alta Plank benzeri bir dock uygulaması yerleştirip kullanabilirsiniz, Plank'ın da oldukça fazla türde teması mevcut macOS'a benzeyen bir tema bulabilirsiniz.

ALİYTRKLKMZ: Ubuntu Budgie 17.10 İnceleme Kullanmadığım için bir şey diyemem . Bilgisayarının sistem gereksinimlerini unuttum .
Lenovo G550 Laptop var şu anda.
Pentium T4400 2GB RAM 250HDD

LXDE de tıpkı XFCE gibi GTK+ kütüphanesini kullanıyor, yani neredeyse XFCE'ye uyguladığın her şeyi LXDE'ye de uygulayabilirsin. MacOS'a benzeyen GTK teması çok fazla var.

horst3180/arc-theme

Bu GTK teması oldukça hoş, daha önce çok kez kullandım, bu GTK temasının ayrıca butonlarının MacOS stil haline getirilmiş forked versiyonu da mevcut:

Arc-OSX-themes

Alt panel içinse, LXDE'nin mevcut panelini üste taşıyıp alta Plank benzeri bir dock uygulaması yerleştirip kullanabilirsiniz, Plank'ın da oldukça fazla türde teması mevcut macOS'a benzeyen bir tema bulabilirsiniz.
Plank uygulmasını biliyorum hatta Xubuntu ile kullanıyordum ancak güzel bir tema ile ekliyeyim demiştim :)

Bunların kurulumu kolay mı?

@apkalipto hocam burada tamamen MacOS teması mevcut mu?
Şöyle birşey buldum tamamı varsa indirebilirim.

Bu arada unutmadan @deleted hocamı da etiketliyeyim.

@Aznable bu rice kurulumları nasıl olacak peki?
"dotfiles" dediğimiz, config dosyalarını link ile bırakıyolar genelde. Dosyaların içine girdiğinde adları yazıyor zaten ~/.config/ 'deki dosyaları indirdiklerin ile değiştirmen gerekiyor.

@Fatalis hocam Ubuntu Budgie hakkında ne düşünüyorsun onu kurup özelleştirmek sanki daha mantıklı gibi.
Elbette GNOME3'den çatallanmış bir masaüstü ortamını düzenlemek, hoş göstermek LXDE ve XFCE'ye kıyasla daha kolaydır. Ancak LXDE seçme sebebindeki temel nedeninin sistem kaynağının düşük olmasıdır diye düşünüyorum, GNOME3 tabanlı dağıtımların bir çoğu XFCE ve LXDE'ye kıyasla bariz şekilde yavaş çalışırlar.

Eğer ki sistem özelliklerin düşük değilse zaten sana önerim Ubuntu GNOME kullanıp direkt saf halden güzelleştirmeye çalışman olacaktır, GNOME daha hoş gözükür. Veya sistem özelliklerin düşük değilse DeepinOS'da deneyebilirsin, ancak en son kullandığımda RAM'lerimle pek iyi anlaşamıyordu kendisi (sömürüyor) hala öyle midir bilmem. ElementaryOS denediğini varsayarak yaptım bu öneriyi.

Elbette GNOME3'den çatallanmış bir masaüstü ortamını düzenlemek, hoş göstermek LXDE ve XFCE'ye kıyasla daha kolaydır. Ancak LXDE seçme sebebindeki temel nedeninin sistem kaynağının düşük olmasıdır diye düşünüyorum, GNOME3 tabanlı dağıtımların bir çoğu XFCE ve LXDE'ye kıyasla bariz şekilde yavaş çalışırlar.

Eğer ki sistem özelliklerin düşük değilse zaten sana önerim Ubuntu GNOME kullanıp direkt saf halden güzelleştirmeye çalışman olacaktır, GNOME daha hoş gözükür. Veya sistem özelliklerin düşük değilse DeepinOS'da deneyebilirsin, ancak en son kullandığımda RAM'lerimle pek iyi anlaşamıyordu kendisi (sömürüyor) hala öyle midir bilmem. ElementaryOS denediğini varsayarak yaptım bu öneriyi.
Düz Lubuntu var şu anda.

Sadece internet erişimi için kullanacağım o yüzden kaynak kullanımının fazla olmasını beklemiyorum.

Aslına Xubuntu ile mutluydum ama kafama esti Lubuntu kurup özelleştireceğim dedim :)

Düz Lubuntu var şu anda.

Sadece internet erişimi için kullanacağım o yüzden kaynak kullanımının fazla olmasını beklemiyorum.

Aslına Xubuntu ile mutluydum ama kafama esti Lubuntu kurup özelleştireceğim dedim :)
Arch tabanlı bir distro kullanmayı denediniz mi? Arch Linux User Repository içerisinde bir çok ikon paketi, GTK, kabuk, imleç teması bulunmakta. Bunlardan istediğinizi tek tıkla kurabilirsiniz. Bu sayede size sadece varsayılan temayı değiştirme işlemi kalır.

Yok arkadaşım Arch bize ters biz doğuştan Debian'cıyız diyorsan da unofficial repolarla sisteminize ikon paketi kurulumu yapabilirsiniz:

fossmint.com/best-ubuntu-themes/

3 komutla birlikte sisteminize kurulur, dolayısıyla size yine varsayılan temayı değiştirmek kalır. Ancak bu repoların bozuk olma olasılığı da mevcut. Neticede Ubuntu veya Debian tarafından sağlanan orijinal bir repo değil bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı