Lucid rüya nasıl görülür?

Örneğin bir rüyada, beyniniz daha çok ana olayla ilgilenir; küçük detayları çok kurgulamaz. Gün içerisinde de kendinize sürekli "Rüyada mıyım?" şeklinde telkinlerde bulunun ve şunları uygulayın;

1-Bulunduğunuz odadaki kitapların içini kontrol edin: Dediğim gibi, bulunduğun oda bilinçaltında kaldığı kadarıyla gayet başarılı bir şekilde rüyanda da var olabilir fakat kitapların rastgele sayfalarındaki kelimeler muhtemelen olmayacaktır.
2-Işığın anahtarını açıp kapatın: Eğer rüyadaysanız ışık yanmayacaktır.

Bunlar şu anda aklıma gelen örnekler. Gerçeklik Testi Metodu ya da o tarz bir şekilde aratırsanız farklı ipuçları bulabilirsiniz.

Gerçeklik Testi Metodunu Inception filmindeki topaç gibi düşünebilirsiniz. Sürekli olarak o topacı çevirmeyi alışkanlık haline getiren birisinin rüyasında da topaç çevirme ihtimali yüksektir. Eğer rüyadaysa o topaç sonsuza kadar dönebilir. Bunun gibi olası bir rüya durumunda fizik kurallarının dışına çıkacak şeyleri tekrarlayabilirsiniz.
Uçmayı denemek fena fikir değil fakat rüyada olmadığınız takdirde bunun komik duracağını tahmin edebilirsiniz 😄 Yapabileceğiniz şeyler tamamen size ve hayal gücünüze bağlı fakat asıl önemli nokta rüya ve gerçek hayatı birbirinden ayırabilecek şeyler olmalı ve alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayrıca rüya halinde bunlar gerçek dışı bir şekilde gerçekleşse bile kontrolü ele geçiremeyebilirsiniz. Hani hep olur ya, korkunç bir rüya görürsün kaçmaya çalışırsın ama kaçamazsın. Kaçamadığın halde rüyada olduğunun farkına varıp dönüp o korkutucu elemanla dalga geçmezsin, o hesap. Onun için de normal uyku dilimini düşün; diyelim ki 7 saat. Uyuduktan 4 saat sonrasına alarm kur, o saatte uyan ve 5-10 dakika uyanık kal. Ardından tekrar uykuya dalmadan evvel kendine rüya göreceğine ve onu kontrol edeceğine dair telkinlerde bulun. Ya da telkin müzikleri var, eğer işe yararsa onları da deneyebilirsin. Tabii bunlar sadece benim denediklerim, internette bir çok farklı Lucid Dreaming tekniği var. En beğendiklerini seçip uygulayabilirsin. 🙂

Hocam görebildinmi görebildiysen nasıl görebildin.

Yapmanız gereken tek şey attığım resimde mevcut. Uyanır uyanmaz kaydet ve aralıklı olarak dinle. Ben kendimi bildiğimden beri lucid rüya görebiliyorum. Ancak yaklaşık 2 senedir bu özelliğim kaybolmuştu. 7 8 aydır rüya anlatımlarımı devam ettiriyorum ve istediğim özellik tekrar yüklendi :). Rüyalarımda özgürüm istediğim her şeyi yapabiliyorum.
Yapmanız gereken tek şey attığım resimde mevcut. Uyanır uyanmaz kaydet ve aralıklı olarak dinle. Ben kendimi bildiğimden beri lucid rüya görebiliyorum. Ancak yaklaşık 2 senedir bu özelliğim kaybolmuştu. 7 8 aydır rüya anlatımlarımı devam ettiriyorum ve istediğim özellik tekrar yüklendi :). Rüyalarımda özgürüm istediğim her şeyi yapabiliyorum.

Bu anlattığım rüyalar rüyadayken lucid rüyaya çeviremediklerim. Lucid rüyalarımı anlatma ihtiyacı duymuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-02-16-12-20-21-559_com.android.soundrecorder.jpg
    Screenshot_2022-02-16-12-20-21-559_com.android.soundrecorder.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 134

Bu anlattığım rüyalar rüyadayken lucid rüyaya çeviremediklerim. Lucid rüyalarımı anlatma ihtiyacı duymuyorum.

Anladım hocam ses kaydedici yükledim dün gördüğüm rüyayı kaydettim aralıklı olarak dinleyeceğim.

Hocam lütfen geri dönüş yapın, nasıl yaptınız acaba bende yapmak istiyorum?

Geri
Yukarı