Lücid rüya denenmeli mi?

Ben yapmak istiyorum ama korkuyorum hocam, 2 tane fobim var, biri örümcek korkusu diğeri de Talassofobi. Talassofobiye denk gelirsem nefessiz kalırım herhalde. Ben gerçek hayatta deniz'de yüzerken dubaları geçmeye korkuyorum, rüya'da bu okyanusun dibine iner yani.

Riski var mı bilmiyorum ama beyninizi çok yönlendirirseniz ve sürekli hayal ederseniz oluyor. Küçükken uyuyamadığım zamanlar aynı şeyi çok düşünürken lucid rüyaya dalıyordum. Hatta bir kaç sefer ölmenin nasıl bir şey olduğunu düşünürken rüyada çok yüksek yerlerden atlayıp yere çarpmadan saliseler önce yataktan zıplayarak uynadığımı bilirim. Kalbiniz bu durumda çok hızlı atıyor ve bütün vücudunuz gerilmiş oluyor. Beyniniz aslında bu hissi bilmediğinden sizi refleks olarak uyandırıyor. Tabi bu sırada sizde istemsiz olarak korkuyorsunuz. Yukarıda birisi derin bir uykudan uyanıp beyninizde düşünürseniz Lucid Rüya'ya dalabileceğimizi söylemiş ve doğru diyor. Ne kadar zor olsada önceden deneyimlediğimiz her şeyi Lucid Rüya'da yaşayabiliyorsunuz.

Tam olarak nasıl yapılıyor bu iş? Yani daha önce baktım ama emin kaynaklar değildi belki burada denemiş olan varsa diye soruyorum. :)

O gün yorgun değilsem uyumadan önce hayal kurarak uyumaya çalışınca kurduğum hayal, lucid rüyaya dönüşüyor. Başından beri hayal kurduğumu bildiğim için rüyayı da kontrol edebiliyorum böylece. Okulda ilk derslerde bu yöntemi kullanıyorum.

O gün yorgunsanız lucid rüya önermem. Pek fazla dinlenemiyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı