Lücid rüya denenmeli mi?

Bende ki olay Lücid rüya mı bilmiyorum fakat bazen gördüğüm rüyalarda, gerçek olmadığının farkında olduğum halde rüyamdakilerle diyalog halindeyken, bilinçaltımda ki hazır olan cevap değil de, verdiğim cevapları gerçek hayatta ki gibi kendim kelimeleri seçerek cevaplıyordum.

Hatta bu diyaloglar hala gerçek hayatta biriyle sohbet etmişim gibi kelime kelimesine aklımda durur. Sizce bu lücid rüya mı? Yoksa başka bir durum mu? Merak ettim bende açıkçası. :D

Lucid rüya denemiş birinin rüyasında öldüğünü, ve 3 ay boyunca kendisinin ölü olduğunu sanarak yaşadığını duydum.
Ben kolay kolay ölmem :D
Bende ki olay Lücid rüya mı bilmiyorum fakat bazen gördüğüm rüyalarda, gerçek olmadığının farkında olduğum halde rüyamdakilerle diyalog halindeyken, bilinçaltımda ki hazır olan cevap değil de, verdiğim cevapları gerçek hayatta ki gibi kendim kelimeleri seçerek cevaplıyordum.

Hatta bu diyaloglar hala gerçek hayatta biriyle sohbet etmişim gibi kelime kelimesine aklımda durur. Sizce bu lücid rüya mı? Yoksa başka bir durum mu? Merak ettim bende açıkçası. :D
Lücid. Sonuçta fark edip cevap veriyorsunuz.

Yapabilirsen ne ala, ama ona yetismek icin ilk birkac saniyeyi atlatman gerektigini dusunuyorum. Daha once yasamadigim icin bilmiyorum acikcasi, yani burada yazilanlar ile senin deneyimin tamamen farkli olabilir.

Anlamak degil sadece, kontrol de edebiliyorsun. Istedigin her seyi yapabildigini dusunsene.
Rüyamın benim kontrolümde olmasını istemiyorum.

Lücid. Sonuçta fark edip cevap veriyorsunuz.
Mesela rüyamda araç kullanıyorum, o an o aracı kullanmadığımı biliyorum ama sanki gerçek hayatta kullanıyormuş gibi aracı istediğim yön doğrultusunda kullanıyorum vs. Tuhaf bir his gerçekten, hatta uyanınca rüya görmüşüm diye bir tepki veremiyorum çünkü zaten rüyayı görürken rüya olduğunun farkında oluyorum. :D

Eskiden tekniklerini çok uygulardım. Hatta her 10 dakikada bir rüyada mı gerçekte mi olduğumu kendime hatırlatmak için (bu bir Lucid Dreaming tekniğidir) uygulama kodladığımı hatırlıyorum. Inception'daki gibi kendi özel nesnemi (kırık vileda sopası) bile seçmiştim ama hiç başaramadım. Sadece bir keresinde bu teknikleri uygulamıyorken bulunduğum odayı eğip bükmeyi ve istediğim gibi uçmayı sağlamıştım ama o rüya kısa sürmüştü. Uyanmaya yakın yaşadığım bir deneyimdi.

Lucid rüya denemiş birinin rüyasında öldüğünü, ve 3 ay boyunca kendisinin ölü olduğunu sanarak yaşadığını duydum.
Evet, oyle seyler de var. Kendisini olu zannedecegini falan zannetmiyorum, fakat ruyada gordugu bir konusmayi gercek zannedebilir. Ama o zaman ruyada oldugunu anlamamis oluyor ve Lucid Ruya olmamis oluyor. Ayrica Lucid Ruyalarin cok fazla yasanmasi durumunda kisi o sahte dunyaya bagimli hale gelip kendini gercek hayattan soyutlayabiliyor.

Yasadım ve adını yeni ögrendim :D rüyayı kontrol etmek kolay riski vb bilmiyorum rüyada oldugunu anlamak kolay kontrol etmek kolay ama ucmak vb falan yapamadım ben şu ana dek.

Yeni konular

Geri
Yukarı