Lumia 1520 hala alınır mı?

Ben alınır diyorum. Windows Phone cihazlarda sistem özelliklerinin stabillik ve güncelleme dağıtımı konusunda aşırı bir önemi yok. Hele bir de Lumia 1520'de. Kamerası harika, pil 3400 mAh. Donanımı eski olsa bile böyle büyük bir amiral gemisine güncelleme daha en az 2-3 yıl devam eder.

Öte yandan @Manic Depressive in de dediği gibi eski bir cihaz. Microsoft adıyla çıkacak cihazlar daha avantajlı olabilir. Ancak donanım konusunda uzun süre sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

1520 6 inç phablet statüsünde bir telefon. Ben şu an büyük telefon alacak olsam 640 XL ve ya 950 XL tercih ederim. 1520 performans konusunda Windows 10'da sıkıntı yaratmaz. Lumia 930 ile aynı donanıma sahip. Şu anda windows 10 kullandığım bir Lumia 930 telefonum var ve gayet stabil. Windows 10 en az 4-5 sene bu alt yapının üzerine kurulacak ve performans noktasında benzer deneyimi yaşatacaktır. O nedenle performans noktasında sıkıntınız olmasın. Ancak Snapdragon 800 işlemcisi grafik gerektiren oyun gibi uygulamalarda ısınıyor. Bu durumu önemsiyorsanız o zaman sıvı soğutma sistemli Lumia 950 XL telefonunu almayı düşünebilirsiniz.

Windows 10 tek işletim sistemi olarak kalıp sürekli güncelleneceği için eski telefonlara desteği kesmek niyetleri yok diye düşünüyorum. Ama Lumia 530 4 gb depolama alanı olduğu için Windows 10 güncellemesini alamıyor. 1520 için boyle bir sıkıntı yok şimdilik.

Son düzenleme:
950 XL Türkiye'ye geldiğinde kim bilir ne kadar olur o kadar bütçe olmadığı için 1520 daha uygun geldi sizin önerebileceğiniz Wp var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı