Lumia 930 alınmalı mı?

Kerem085

Hectopat
Yer
Abşeron rayonu,Azerbaycan
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisliği okuyan biri
Merhaba Technopat ailesi. Ben Eylül ayının onuna kadar telefon almayı planlıyorum. Windows Phone istediğim için Lumia 930 tercih etmek istiyorum. Fikir ve görüşleriniz nelerdir?
Dipnot : Eğer güzel Android cihaz olursa onu da düşüne bilirim. Bütçe 1500 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon kullanım amacın nedir? Lumia 930 gayet iyi bir telefon ama bence yeni çıkacak amiral gemilerinden birine beklemelisin. Lumia 950, lumia 850 gibi...

Windows telefon alacaksan yeni çıkacak olan amiral gemilerini bekle kesinlikle. Android telefona ne hacet? Windows 10 Mobile ile birlikte Android mağazası elinin altında zaten. (y)

Bana kalırsa cihaz alınır. İlk çıktığında 1800 lira olan cihaz şimdi 1500 liraya düşmüştü. Bu fırsat kaçmaz deyip almak istedim fakat sadece siyah kalmıştı, vazgeçtim. Gittigidiyor ve hepsiburada.com' da birer adet satılıyordu, şimdi baktım tükenmiş. Muhtemelen gelmez, gelirse 1 adet filan getiriliyorlar :). Ayrıca arkadaş 1500 lira olarak belirtmiş bütçesini. 950 ve 950XL cihazlar oldukça pahalı olacak. Bana kalırsa 600 doları kesin geçer. Ek olarak alternatif Lumia 830 veya yeni çıkacak olan Lumia 850 ve 750 modellerini bekleyebilirsin. Eylül yada Ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Ben de büyük ihtimal Lumia 830 alacağım fakat hiçbir mağazada kalmamış. Sadece hızlıal ve hepsiburada.com' da satılıyor.Siparişler fatura ile mi geliyor? Garanti nasıl işliyor orada? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Ayrıca 640 XL şuan var ve sadece siyah rengi varmış.

Microsoft Lumia 640 XL Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

Acelesi olmayan ve Lumia 930 almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum burdan:

1.Bakış Açısından Bakıyorum: Telefonda belirgin bir ısınma sorunu var. 10 dakikadan sonra yanmaya başlıyorsun. Ayrıca öğrenci isen ya da telefonu cebinde taşıman gerekiyorsa cebin çok fazla ısınabilir. Onun yerine tasarımı hemen hemen aynı olan ve en az onun kadar da şık olan 830 modelini tercih edebilirsiniz. Microsoft'un amiral gemilerini bekleyebilirsiniz. Ancak gelen söylentilere göre (kaynak Webtekno) yeni çıkacak amiral gemileri piyasadaki en iyi donanımlı telefon olacağını söylediler. Vestel sürekli zam için devleti zorluyor. Dolar da bildiğiniz gibi 3 TL oluyor. Gümrük vergisi vs. girdiğinde telefon 3000 TL'yi geçebilir. Ya da 1500 TL olmaz.

2.Bakış Açısından Bakıyorum: Telefon alınmalıdır. Gerçekten harika bir tasarımı var. 1020'den sonraki en iyi kameraya sahip Lumia modelini kullanmak senin de hakkın sonuçta. Ayrıca bana donanım lazım. Ne yapayım ben 830'u ? Bir süre sonra uygulamalar 1 GB RAM taşıyan modeller için geliştirilmeyebilir. Ayrıca Windows 10'da ilerideki güncellemeler 2 GB RAM gerektirebilir. Büyük ekran da istemiyorum. O yüzden Lumia ailesinin en iyi 2. telefonuna sahip olmak istiyorum.

Okuyup kararınızı verebilirsiniz. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı