M.2 SATA SSD Tavsiyesi

BSahin

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Uzun araştırmalardan sonra sonuca ulaşamadım ve tek çare olarak dizüstü bilgisayarı söktüğümde anakart üzerinde M.2 yuvası olduğunu farkettim. Casper’a da doğrulattım M.2 Sata desteği olduğunu, NWMe desteklemediğini söylediler.

Sorum şu; ben hangi SSD modelini ve türünü tercih etmeliyim? PCIe, X4 gibi farklı kafa karıştırıcı öneriler gördüm. İnternetteki ürün araştırmalarında da birçok üründe NWMe yazıyor.

Öneride bulunursanız memnun olurum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung öneririm, ayrıca bakacağınız M.2 SSD'ler NVMe tabanlı değil, SATA tabanlı olmalı.

Fiyat konusunda biraz cimri davranmak zorundayım.

Bu iki model gözüme çarptı. M.2 Sata olan NWMe olmayan her model uygun olur doğru mu anladım?

Peki bu 2 modeli önerir misiniz. Aman aman hızlara ihtiyacım yok neticede bilgisayarım Casper C600 alt-orta seviye bir dizüstü. HDD ömrünü tamamlamaya başladığından dolayı SSD tercih etmek zorundayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı