HD Tune Pro'da test error veren M.2 SSD arızalı mıdır?

kirazz06

Hectopat
Bilgisayar bir anda kendini kapatıp açtı, akabinde Windows çökmüştü, elimdeki M.2 SSD ile format atamadım, sürekli hata aldım. Başka bir SSD ile denedim, kurulum gerçekleşti. Tekrar M.2 SSD'yi takıp biçimlendirmek istedim, olmadı, HD Tune Pro da test error verdi, CMD ile biçimlendiremedim hata verdi, kesin olarak arızandığı anlamına gelir mi bu belirtiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi yapman gereken disk 2'ye sağ tık yap. Wipe Disk seçeneğini seç. 5 seçenek çıkacak. En aşağıdaki seçeneği seç. Onayla. Bu işlem 5 6 saat sürüyor. Onarımı yüksek oranda başarılı. İşlem bittikten sonra eğer disk tek parça değilse Disk 2'ye sağ tık yap delete delete all Partition yap. Onayla. Sonra disk iki altında oluşan kısma sağ tık yap formata tıkla ve diski formatla. Artık SSD üstüne sistemi kurabilirsin.

Durum o kadar kötü değil. Yani arızalı bölümler az. Dediğim işlemleri sırasıyla yap. Sıkıntı olmayacaktır.

Dediğinizi yaptım fakat ne düzelme oldu ne diski formatlayabildi işlem tamam diyor ama her şey eskisi gibi geri geliyor.

Dediğinizi yaptım fakat ne düzelme oldu ne diski formatlayabildi işlem tamam diyor ama her şey eskisi gibi geri geliyor.
Delete all Partition seçeneği yaptınız mı? Disk tüm halde mi yani bölümlerin tamamı silindi mi? Son ekran fotosu ekler misiniz minitool açıp.

Delete all Partition seçeneği yaptınız mı? Disk tüm halde mi yani bölümlerin tamamı silindi mi? Son ekran fotosu ekler misiniz minitool açıp.

Dediğinizi tekrar yaptım. Onarım 2 saate yakın sürdü değişen bir şey olmadı diski formatlamaya çalışıyorum siliyor sonra eski haline geri geliyor ben artık bozulduğunu düşünüyorum ama garantisi devam ediyordu sizce sonuç çıkar mı Gençer Gaming'den almıştım (telefonlara bakmıyorlar ama :) )

Dediğinizi tekrar yaptım. Onarım 2 saate yakın sürdü değişen bir şey olmadı diski formatlamaya çalışıyorum siliyor sonra eski haline geri geliyor ben artık bozulduğunu düşünüyorum ama garantisi devam ediyordu sizce sonuç çıkar mı Gençer Gaming'den almıştım (telefonlara bakmıyorlar ama :) )
Eski haline geliyor derken formattan sonra ne oluyor bir ekran görüntüsü alın paylaşın. Bir de flash diskinde de sorun olabilir. Çünkü benim başıma gelmişti. Çalışan ama çok eski tarihte aldığım bir flash disk ile SSD formatlarken yükleme sorunu alıyordum. Yeni bir flash aldım sorun çözüldü. Yeni bir flash alıp şuan format deneyin. Hala hata alınırsa garantiye gönderin. Gencer Gaming'i bilmiyorum nasıl bir firma. Garanti için gönderim sağlayın. Geçmiş olsun şimdiden.

Teşekkür ederim ilgilendiniz.
Eski haline geliyor derken formattan sonra ne oluyor bir ekran görüntüsü alın paylaşın. Bir de flash diskinde de sorun olabilir. Çünkü benim başıma gelmişti. Çalışan ama çok eski tarihte aldığım bir flash disk ile SSD formatlarken yükleme sorunu alıyordum. Yeni bir flash aldım sorun çözüldü. Yeni bir flash alıp şuan format deneyin. Hala hata alınırsa garantiye gönderin. Gencer Gaming'i bilmiyorum nasıl bir firma. Garanti için gönderim sağlayın. Geçmiş olsun şimdiden.

Geri
Yukarı