M.2 SSD ile SATA SSD arasında ne fark var?

Konu başlığı açılma biçiminden konunun eksik algılandığı belliydi ve uygulamadaki fark ve çeşitli ince noktaları anlatan kısa bir kılavuz yazdığım için özür dilerim.

Güzel konuştun. O, o anlamda demedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı bu konuyu araştırdım. Elimde testler vs de var. M.2 SSD'ler eğer 4K video çekip onu başka bir klasöre vs atmıyorsanız, hiçbir işe yaramıyor. Oyunları SATA SSD ile aynı hızda açıyor, Windows 10'u aynı hızda açıyor. Arasındaki tek fark fiyatı. M.2'ler SATA SSD'lerin neredeyse 2 katı ve resmen bu bir para tuzağı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Televizyondan 4K ekran videosu alıp denedim.
SATA ile arasında çok fark var.

SSD'nin tek iyi yönü oyunları veya Windows'u hızlı boot etmesi değildir.😃

Eğer büyük dosya aktarım işlemleri yapmıyorsanız SATA olanları tercih edebilirsiniz.

Kesinlikle yanlış. M2 SSD kullanıcı olarak artık çok hızlı bir şekilde kopyalama yapıştırma yapabiliyorum. Özellikle çok parçalı klasörlerde normal SSD'ye fark atıyor.
Biz oyun açısından bakıyoruz. Okumayı öğren önce. Copy-Paste'de daha iyi zaten.

kerem.a14 dedi:
SSD'nin tek iyi yönü oyunları veya Windows'u hızlı boot etmesi değildir.😃

Eğer büyük dosya aktarım işlemleri yapmıyorsanız SATA olanları tercih edebilirsiniz.

Hocam 500 GB normal SATA SSD 500 TL.
250 GB M.2 NVMe SSD ise 500 TL bana göre hangisini tercih edersin sorarsan kesinlikle M.2 SSD'yi tercih ederim.
Hiç kimse normal SATA SSD ile NVMe M.2 SSD arasından fark yok diyemez.
Birisi 550MB/s okuma 500MB/s birisi ise 3500MB/s okuma 3300MB/s hızları veriyor.
Sizce bu hızlar arasındaki fark az mı?
Kendi sorunu zaten kendin cevapladığın halde neden para tuzağı gibi bir ifade kullandın o zaman? Teknolojide gereksiz olan hiçbir şey revaçta olmaz, bu konuyu açman zaten mantıksız olmuş senin için.

Katılıyorum, para tuzağı demek yanlış.
Herkes kendi bütçesine göre ürün alır.
Ha bütçen yetmediği için alamadığın ürünü de kötüleyip kendini avutamazsın.

Kendi sorunu zaten kendin cevapladığın halde neden para tuzağı gibi bir ifade kullandın o zaman? Teknolojide gereksiz olan hiçbir şey revaçta olmaz, bu konuyu açman zaten mantıksız olmuş senin için.
Diğer insanların fikrini almak için olabilir

Geri
Yukarı