M.2 SSD'ye format atılmıyor

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
M.2 SSD'me format atamıyorum. Hata veriyor. Hatanın fotosunu paylaştım. Şu an Windows 10 Pro SATA SSD'de yüklü. Yerel disk C ve D bölümleri var. Yerel disk D'yi silmemem lazım. Format ekranına bir kere zar zor geldim bu sefer de M.2 SSD'yi seçemiyorum, MBR biçiminde falan diyor. SATA SSD'yi komple silmeden M.2 SSD'me format atmam gerekiyor. Format atmadan Windows kurabilsem daha iyi olur. Aldığım hatayla ilgili bilgi verir ve ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim.
IMG_20210512_014414.jpg

M.2 SSD'me format atamıyorum. Hata veriyor. Hatanın fotosunu paylaştım. Şu an Windows 10 Pro SATA SSD'de yüklü. Yerel disk C ve D bölümleri var. Yerel disk D'yi silmemem lazım. Format ekranına bir kere zar zor geldim bu sefer de M.2 SSD'yi seçemiyorum, MBR biçiminde falan diyor. SATA SSD'yi komple silmeden M.2 SSD'me format atmam gerekiyor. Format atmadan Windows kurabilsem daha iyi olur. Aldığım hatayla ilgili bilgi verir ve ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim.
Bios ayarlarından Legacy modu UEFI yapman lazım.

USB belleğine format imajını yazarken MBR olarak mı GPT olarak mı yazdınız?
Sanırım GPT
BIOS ayarlarından legacy modu UEFI yapman lazım.

Peki BIOS'da USB'yi mi yükleyeceğim SSD'yi mi seçmeliyim?
Büyük ihtimal GPT olarak yazmıştır sorun UEFI botu etkinleştirmemesinde. Bu arada neden Age of History düşmanısın 123 saatim var güzel oyun bence 😁
Sata SSD'deki D bölümün silmeden M.2 SSD'me format atabilir miyim?
BIOS kısmında legacy only işaretli iki yeri UEFI only yaptım. Sonra da M.2 SSD'yi komut istemcisi ile GPT stiline çevirdim. Bu işlemleri yaptıktan sonra format atabilmeyi başardım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı