M1 16 GB RAM vs. M2 8 GB MacBook Air

M1 ve M.2 arasında uçurum bir fark yok açıkçası M.2 16 GB RAM alırsan daha iyi olabilir
Şöyle bir durumda var kullanımın nasıl olacak? Web de gezinme mail bakma netflix/youtube izliceksen M1 8 RAM 256 SSD gayet işini görür performanslı iş yapacağım diyorsan M.2 16 RAM tercih edilebilir.

Hocam bugün gittim bir teknoloji mağazasında baktım boşta çalışırken bile 4 GB RAM kalıyor 8 GB RAM modellerde. Bu da demek oluyor ki biraz zorladığım zamanlarda yeterli olmayacak ve performans düşecek. Yani M.2'den gelen performans artışı boşa gidecek. Ekran tabii daha iyi ama birinci önceliğim ekran kalitesi olmadığı için M1 tercih ettim.
Apple RAM'i çok iyi yönetiyor. Eğer M2'nin base modellerinde SSD hızı problemleri olmasa( m işlemcilerin mimarisinde SSD hızı çok önemli), ısınma konusunda M1'den çok daha kötü olmasa ve m1 işlemcilere bu kadar yakın performans sunmasa M2 alın derdim. Şuan görünen durumda M2'nin ekran boyutu dışında hiçbir artısı yok. Hadi yeni rengi diyeceğim oda parmak izi bırakıyor alan iade ediyor. Ben bu sebeplerden M1 aldım.
Burda tartışacağımız konu 16+256GB mı yoksa 512+8GB mı olabilir Bence.

Apple RAM'i çok iyi yönetiyor. Eğer M.2'nin base modellerinde SSD hızı problemleri olmasa( m işlemcilerin mimarisinde SSD hızı çok önemli), ısınma konusunda m1'den çok daha kötü olmasa ve M1 işlemcilere bu kadar yakın performans sunmasa M.2 alın derdim. Şu an görünen durumda M.2'nin ekran boyutu dışında hiçbir artısı yok. Hadi yeni rengi diyeceğim oda parmak izi bırakıyor alan iade ediyor. Ben bu sebeplerden M1 aldım.
Burada tartışacağımız konu 16+256 GB mı yoksa 512+8 GB mı olabilir bence.

512 almaktansa kesinlikle 16 GB RAM alırım depolamanın çözümü var çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı