M1 MacBook Air alınır mı?

Sandzakbeg

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 6.5-7K civarı bütçem var. Sizce bu bütçede bir Windows cihaz mı bakayım yoksa biraz zorlayıp M1 Air mi alayım? Yazılım ve kurgu işlerinin yanında stüdyo kayıt programlarını aktif kullanıyorum. Fansız olması nedeniyle stüdyo kullanımda büyük rahatlık sağlar diye düşünüyorum. Üstelik pil ömrü şaşırtıcı derecede iyi. Sizce farka değer mi? Aldığım zaman 4-5 sene sorunsuz kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar 6.5-7k civarı bütçem var. Sizce bu bütçede bir Windows cihaz mı bakayım yoksa biraz zorlayıp M1 Air mi alayım? Yazılım ve kurgu işlerinin yanında stüdyo kayıt programlarını aktif kullanıyorum. Fansız olması nedeniyle stüdyo kullanımda büyük rahatlık sağlar diye düşünüyorum. Üstelik pil ömrü şaşırtıcı derecede iyi. Sizce farka değer mi? Aldığım zaman 4-5 sene sorunsuz kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Bence M1 Air almak daha mantıklı.

Eğer kullandığınız programlar X86 veya X64 mimarisiyle tasarlanmış programlar ise kullanamazsınız. Tabii 3 aşağı 5 yukarı emüle edilip sunulmuyorsa.

Bu durum tamamıyla ne yapacağınıza göre değişir. M1 çok güçlü bir çip, yapabildikleri inanılmaz ama destek konusunda daha geliştirilmesi gerekiyor. Size öneririm kullandığınız programlarda sıkıntı yoksa tercih edilecek en iyi modellerden biri. Çip sonuçta mobil mimariyle tasarlanmış. Her şekilde programı desteklemesi beklenemezdi.

Eğer kullandığınız programlar X86 veya X64 mimarisiyle tasarlanmış programlar ise kullanamazsınız. Tabii 3 aşağı 5 yukarı emüle edilip sunulmuyorsa.

Bu durum tamamıyla ne yapacağınıza göre değişir. M1 çok güçlü bir çip, yapabildikleri inanılmaz ama destek konusunda daha geliştirilmesi gerekiyor. Size öneririm kullandığınız programlarda sıkıntı yoksa tercih edilecek en iyi modellerden biri. Çip sonuçta mobil mimariyle tasarlanmış. Her şekilde programı desteklemesi beklenemezdi.
Hocam hem kullandığım DAW programının hem de diğer yazılımların M1 desteği var.

Emule ediliyor ama nasıl performans sunuyor bilmiyorum. Bence daha zamanı değil M1'in.

Geri
Yukarı