M1 MacBook Air hala alınır mı?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese iyi akşamlar.

Hızlıca konuya girmek istiyorum. Bu sene mezun senem. Bir adet dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Konu anlatımı videoları dinleyip ağırlıklı olarak ders amaçlı kullanacağım. Arada dizi/film izler, YouTube'da takılır web de gezerim. Ben kasti olarak oyuncu laptoplarına yönelmiyorum çünkü kendime güvenmiyorum dikkatimin dağılabileceğine inanıyorum.

Biraz piyasa da fiyat araştırması yaptım. Bütçeme uygun olan model MacBook Air M1 8GB/256GB model. Bilgisayarda fotoğraf vs yedeklemeyeceğim. Tek beklentim önümüzde ki 5 sene boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadan, yazılım desteği alarak kasmadan donmadan işlerimi görebileceğim bir laptop sahibi olmak. En çok merak ettiğim konu ise Windows da bulunan Word, PowerPoint vs gibi uygulamaların MacBook da muadili var mı? Tatmin eder mi? Ücretli mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim tekrar herkese iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben M1 MacBook Air 8 GB 512 GB modelini kullanıyorum. Şahsen başlangıç ve basit seviyelerinde yazılım işlerinde bayağı rahat götürüyor. Sizin istediğiniz şeyler için hayli hayli yeter diye düşünüyorum.

Ben M1 MacBook Air 8 GB 512 GB modelini kullanıyorum. Şahsen başlangıç ve basit seviyelerinde yazılım işlerinde bayağı rahat götürüyor. Sizin istediğiniz şeyler için hayli hayli yeter diye düşünüyorum.
Teşekkür ediyorum. Çok yüksek beklentilerim yok. Gündelik kullanım için alacağım. Gene de sormak istedim. Sağolun.

MacOS'ta Office 365 direkt var zaten.
Bilmiyordum hocam. Bu uygulamaların olması benim için çok daha iyi. En nihayetinde yıllarca bunları kullandık. Teşekkür ederim bilgi için.

Kisa cevap alinir, word excel direk olarka macbookta calistirabilirsin ayrica muadili app lerde var. Word, Excel bedava surumu bildigim kadariyla yok. Daha once i5 islemcili macbook air ve m2 islemcili mac air kullandim, malzeme kalitesi gercekten cok iyi, batarya performansi cok iyi oldugu icin oyun oynamak haricindeki gundelik kullanim icin mukemmel bir PC.

Merhaba herkese iyi akşamlar.

Hızlıca konuya girmek istiyorum. Bu sene mezun senem. Bir adet dizüstü bilgisayar almak istiyorum. Konu anlatımı videoları dinleyip ağırlıklı olarak ders amaçlı kullanacağım. Arada dizi/film izler, YouTube'da takılır web de gezerim. Ben kasti olarak oyuncu laptoplarına yönelmiyorum çünkü kendime güvenmiyorum dikkatimin dağılabileceğine inanıyorum.

Biraz piyasa da fiyat araştırması yaptım. Bütçeme uygun olan model MacBook Air M1 8GB/256GB model. Bilgisayarda fotoğraf vs yedeklemeyeceğim. Tek beklentim önümüzde ki 5 sene boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadan, yazılım desteği alarak kasmadan donmadan işlerimi görebileceğim bir laptop sahibi olmak. En çok merak ettiğim konu ise Windows da bulunan Word, PowerPoint vs gibi uygulamaların MacBook da muadili var mı? Tatmin eder mi? Ücretli mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim tekrar herkese iyi akşamlar.

Hocam iş oyun oynamayayım falansa bilgisayarınızı çöpe atmak ve kullanmamak kendi iradenizdir. Ben de 8. sınıfta yazın bıraktım ve neredeyse hiç oyun oynamadım. Bu iş niyetle olur onu bilin. MacBook alınca 4389409234890 kat daha iyi çalışma muhabbeti yok. Çok fazla reklamnını yaptı Apple bu işin. Yok MacBook alın daha iyi çalışırsınız yok iPad 9 eğitim için bir dost falan. İnanmayın hocam. 12. sınıf bitsin güzel bir oyuncu PC'si toplayın kendinize. 30 bin liraya değmez bu laptop.

Hocam iş oyun oynamayayım falansa bilgisayarınızı çöpe atmak ve kullanmamak kendi iradenizdir. Ben de 8. sınıfta yazın bıraktım ve neredeyse hiç oyun oynamadım. Bu iş niyetle olur onu bilin. MacBook alınca 4389409234890 kat daha iyi çalışma muhabbeti yok. Çok fazla reklamnını yaptı Apple bu işin. Yok MacBook alın daha iyi çalışırsınız yok iPad 9 eğitim için bir dost falan. İnanmayın hocam. 12. sınıf bitsin güzel bir oyuncu PC'si toplayın kendinize. 30 bin liraya değmez bu laptop.
Hocam bu sene dershaneye gitmeyeceğim. Kütüphanede kendim çalışacağım. Disiplin konusunda bir problemim yok ama video içeriklere ulaşmam için bana bir cihaz gerekiyor. Kendi laptopum 10 senelik. Yerinden hareket ettirdiğiniz anda kapanıyor, kasması vs de çok başka düzeyde zaten. Bu sene macbook benim için biçilmiş kaftan gibi çünkü yapabileceğim şey zaten içerisinde kısıtlı. Baktım her şey yolunda. Bu sene sonunda satar bir başka modele geçerim. Benim özellikle macbook isteme sebebim. Kompakt küçük bir cihaz, taşınabilir. Dikkatimi dağıtmaya çok uygun değil oyun vs yükleyemiyorum biliyorsunuz. Ondan yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı