2022 M2 MacBook Air vs 2021 M1 Pro MacBook Pro

hellforce2

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 cihaz arasında kaldım fiyatları birbirine yakın ikiside 16gb ram 1tb ssd'ye sahip tek fark pro'nun fanlı ve 10 yerine 14 çekirdekli gpu'ya sahip olması öğrencilik hayatım ve kodlama için alıyorum arada da lol atarım diye düşünüyorum air'in yeni rengi çok iyi incelik olarak da önde ama ısınır mı bilmiyorum bilgisayarla çok uzun zamanlar geçircem iki seçeneğim var ya macbook air+monitör+ipad mini alcam ya da macbook pro+monitör yapcam çünkü çok param kalmıyo pro alırsam arada 6 bin lira fark var sizce fan ve gpu için değer mi? Yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kodlama merkezli olacaksa proya gerek yok bence ilk senaryonuz gayet yeterli gözüküyor. Pro için 3d işler,güçlü video editler gibi ağır sayılacak işlere yönelik daha mantıklı. Senaryonuzda gpu güzüne ihtiyacınız yok bence arada lol falanda rahatça atarsınız.

Kodlama merkezli olacaksa proya gerek yok bence ilk senaryonuz gayet yeterli gözüküyor. Pro için 3d işler,güçlü video editler gibi ağır sayılacak işlere yönelik daha mantıklı. Senaryonuzda gpu güzüne ihtiyacınız yok bence arada lol falanda rahatça atarsınız.
Peki ısınma konusunda bilginiz var mı ? Sadece fansız olduğu için korkuyorum. Zaten air tarafına daha çok yakındım gerçekten inceliği ve yeni rengi muazzam

Peki ısınma konusunda bilginiz var mı ? Sadece fansız olduğu için korkuyorum. Zaten air tarafına daha çok yakındım gerçekten inceliği ve yeni rengi muazzam
Isınma yüklenirseniz yşarsınız elbette ancak senaryonuzda air ısınmaz fana tek ihtiyaç duyacağı yer oyun olacak onda da saatlerce başında olmanız lazım kısa 2-3 el atacaksanız hisettmezsiniz.

Isınma yüklenirseniz yşarsınız elbette ancak senaryonuzda air ısınmaz fana tek ihtiyaç duyacağı yer oyun olacak onda da saatlerce başında olmanız lazım kısa 2-3 el atacaksanız hisettmezsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim yardımınız için air alcam :)

O zaman kolay taşınsın istiyorsan Air, performans ve fanlı bir şey istiyorsan Pro
Teşekkürler yardımın için air almaya karar verdim :)

Geri
Yukarı