M2 Air vs M2 Pro vs MacBook Pro

Seth Kane

Decapat
Elimde 52K bütçe var MacBook alacağım seneye üniversiteye gideceğim ama MacBook'la cok isim olmuyor seneye belki olur olursa da cok yoğun islerim olmuyor ağır programlar kullanmıyorum borsa falan dediğim gibi cok ağır programlara ihtiyacım olmuyor estetikliğe ve tasarıma önem veriyorum bakınca en mantıklı seçim M2 Air 13.6 inch gibi geliyor ama touch bar cok ilgimi cekiyor ve M2 Pro 13.3 inchde cekici fakat elimde böyle bir bütçe varken direkt 16 inch Macbook Proyu satın almayı düsünüyorum ekran büyüklüğü benim icin önemli ama renk secimi kalınlık ve bana göre fazla performanslı olduğu icinde bir garip geldi sizce direkt elimde böyle bir para verken 16 inch olanı almaliyi miyim yoksa biraz bütceli davranıp Pro veya Air mi almalıyım.

Fazla performans gerektirmeyen programlar kullanıyorsanız, 16 olan modele bence gerek yok M2 Air her işimizi görür. RAM upgrade edip keyfinize göre SSD yükseltirsiniz alırken ve uzun yıllarca kullanırsınız. Touchbar aşırı gereksiz ve zorlayan bir şey hatta Apple bile 16 ve 14 inç olan M1 Max ve Pro'lu serisinde touchbar kullanmadı çünkü gereksiz ve çoğu kullanıcı kötü geri dönüşlerde bulunmuş.

M.2 Pro model eski kasa hiç yönelmenize dahi gerek yok hafif işler için. M2 Air sizin için en uygun seçenek. Uzun ömürlü olması açısından da 16 GB RAM yapıp 512 GB SSD yapabilirsiniz.

Bana göre üniversite için MacBook Air ya da 14 inch MacBook Pro daha mantıklı. Genelde bütün gün alet sizinle oluyor, 16 inch MacBook Pro 2 kilogramın üzerinde. Gerçekten büyük ekran önemliyse 16 inch alınabilir fakat 13 inch MacBook Pro artık eski gözükmeye başladı, ben olsam almazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı