MacBook Pro M2 13" vs MacBook Air M2

Overhead61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Amerika'ya gideceğim. MacBook almayı düşünüyorum, iki model arasında kaldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

MacBook Pro M2 chip 13 inch 512 GB - 8 GB RAM = 1499$

MacBook Air M2 chip 13.7 inch 512 GB - 8 GB RAM = 1.499 $

Karşılaştırması:

Bunların 2'si nasıl aynı fiyat oluyor? Pro alırdım ben olsam. Tabii alırken RAM'i yükseltme seçeneğiniz var ise hangisini alırsanız alın 16 olsun. MacBook'larda sonradan yükseltme yok diye biliyorum.

Bence, genel olarak özelliklerinin aynı olması ve daha modern tasarıma sahip olması nedeniyle Air daha mantıklı bir seçim gibi.

Aynı fiyat amerikada, benim de çok tuhafıma gitti. Pro IPS panel , Air Liquid Retina. Hangisi daha iyidir ?

Bunların 2'si nasıl aynı fiyat oluyor? Pro alırdım ben olsam. Tabii alırken RAM'i yükseltme seçeneğiniz var ise hangisini alırsanız alın 16 olsun. MacBook'larda sonradan yükseltme yok diye biliyorum.
16 GB yapabilirim ben de düşünüyordum , sonradan yükseltme yokmuş dediğiniz gibi. SSD'de yükselmiyormuş ama 512GB yeter, iş için kullanacağım. Mühendislik programları vs.

13 inçlik Pro, Air'dan daha kötü. Bu kasa 2016'dan kalan tasarımdan. Air'da Magsafe ve çentikli ekran farkı var, karşılığında fan yok. Onun dışında ufak ufak farklar var tabi Air'ın klavye tuşlarının daha büyük olması, Pro'da touch bar olması vs.

Mühendislik programları vs
Bence macOS üzer, ben şu an devre çizim programı olsun, CAD programı olsun macOS'ta rahat bir şekilde kullanamıyorum. Elimde hazır eski Windows PC olduğundan sorun yaşamadım ama tek bilgisayarınız olacaksa Mac tavsiye etmem.

Fiyatlar nasıl bilmiyorum ama alabiliyorken M1 Pro'lu MacBook Pro almanızı tavsiye ederim, performans olarak ciddi bir fark var.Mühendislikten kasıt yazılım/pc ise sorun yaşamazsınız ama diğer bölümler için bir yorum yapamıyorum bilgim dahilinde değil.

13 inçlik Pro, Air'dan daha kötü. Bu kasa 2016'dan kalan tasarımdan. Air'da Magsafe ve çentikli ekran farkı var, karşılığında fan yok. Onun dışında ufak ufak farklar var tabi Air'ın klavye tuşlarının daha büyük olması, Pro'da touch bar olması vs.

Bence macOS üzer, ben şu an devre çizim programı olsun, CAD programı olsun macOS'ta rahat bir şekilde kullanamıyorum. Elimde hazır eski Windows PC olduğundan sorun yaşamadım ama tek bilgisayarınız olacaksa Mac tavsiye etmem.
Masaüstüm olacak bu daha cok mail yazma pdf düzenleme islerinde kullanıcam. Programlar için de yedekte göstermek icin kullanırım. Uygulamaları masaüstümde kullanacağim. Ondan 8gb ram düşünmüştüm.

Fiyatlar nasıl bilmiyorum ama alabiliyorken M1 Pro'lu MacBook Pro almanızı tavsiye ederim, performans olarak ciddi bir fark var.Mühendislikten kasıt yazılım/pc ise sorun yaşamazsınız ama diğer bölümler için bir yorum yapamıyorum bilgim dahilinde değil.
M1 Pro Chip bulamadım apple'da. MacBook Pro

Yeni konular

Geri
Yukarı