M2 İşlemcili 13 inç MacBook Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro özellikleri ve fiyatı

WWDC 2022 etkinliği geldi çattı ve Apple’ın bir süredir beklenen M2 işlemcisi görücü karşısına çıktı. Sahip olduğu teknik özelliklerle ön plana çıkan M2 işlemciden güç alan ilk cihazlarda geliştirici konferansı sırasında duyuruldu. Bu cihazlardan biri de M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro modeli oldu. Peki, M2 çipli 13 inç MacBook Pro özellikleri ile kullanıcılara neler […]

Devamı: M2 İşlemcili 13 inç MacBook Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Maksimum 24 GB bellek mi? Apple ya M2 işlemcinin bellek optimizasyonunu arşa çıkardı ya da masraftan kaçıyor. Ben çözemedim. M2'ye en az 32 GB olmalıydı diye düşünüyorum.

Touch Bar da geri gelmiş. Umarım camını sağlamlaştırmışlardır çünkü hasar aldığında epey üzüyordu. Tamiri en pahalı parçalardan birisiydi bir zamanlar. Ders çıkarmışlardır umarım. Onun dışında gayet iyi duruyor.

Touch Bar da geri gelmiş. Umarım camını sağlamlaştırmışlardır çünkü hasar aldığında epey üzüyordu. Tamiri en pahalı parçalardan birisiydi bir zamanlar. Ders çıkarmışlardır umarım. Onun dışında gayet iyi duruyor.
Geri gelmedi. Eski 13 inç Macbook Pro kasasının aynısını kullanıyor. Yenilenen tasarımı değil. O yüzden hala Touch Bar var.

IOS ve ipadOS için sanal bellek teknolojisinin geliyor olması benim için en önemli haber. O nedenle M2 işlemciye 24GB maksimum RAM yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Elimdeki M1 işlemcili ipad Proyu sonuna kadar sömürmeme rağmen 8GB RAM'in yetersiz kaldığı bir senaryo ile karşılaşmadım henüz.

Maksimum 24 GB bellek mi? Apple ya M2 işlemcinin bellek optimizasyonunu arşa çıkardı ya da masraftan kaçıyor. Ben çözemedim. M2'ye en az 32 GB olmalıydı diye düşünüyorum.

M2 Pro ve M2 Max gelecek zaten. Bu islemci icin bellek kapasitesi gayet yeterli. Tumlesik RAM ve macOS optimizasyonlarini da dusunursek pek cok is icin epey yeterli bir kapasite. Cok profesyonel calisacaklar icin M1 Pro ve M1 Max var zaten hali hazirda. Yeni Air ve Pro icin 16GB RAM bile epey yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı