Çözüldü M5A97 EVO R2.0 anakarta uygun ekran karti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi günler arkadaşlar ve yetkili kişiler :D. Ben yakın zamanda ekranakrtı hariç yeni bir donanım topladım (3-4 ay oldu) ve başlarda iyi gidiyordu fakat ekrankartımdan dolayı artık yeterince verim alamadığımı farkettim. Neyse ben konuyu fazla uzatmadan size derdimi anlatıyım.

Benim pc im;

• ANAKART: ASUS M5A97 EVO R2.0
  • BELLEK: 4x4 1333 mhz ddr3 cl9 16 gb kingston ram
  • İŞLEMCİ: AMD FX 8150 (Akasa Venom 8 koridorlu işlemci soğutucusu)
  • HDD: 2+2+1.5 TB WD Cav.Gr hdd
  • PS: 850 WATT 80+Bronz Slient Cooler Master
  • KASA: Fullatx
  • MONİTÖR: Samsung BX2350 23'inç 1920x1080 fullhd 2ms tepkime süresi

Ben bu pc ye Zotac Gtx 560 2 gb 256 bit DDR 5 4008 mhz ekran kartı kullanıyorum. Fakat artık oyunlarda yeterince performans alamadığımı farkettim. Basitçe grafikleri high veya ultraya aldığım zaman çatışmalarda, ani hareketlerde ve renk tonlarının ağırlaştığı yerlerde kasmalar yaşıyorum.
Gigabyte GTX770 OC 4GB 256Bit GDDR5 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş Bu ekran kartı yada
Gigabyte GTX770 OC 2GB 256Bit GDDR5 16X | Ekran Kartları | EXA Bilgisayar - Hesaplı Alışveriş Bu ekran kartını almayı düşünüyorum. (Tabi sizin tavsiyeniz 1. önceliğim olucaktır)
Bu ekrankartları benim pc tam performanslı şekilde olurmu yada sizin tavsiye ettiğiniz ekran kartı nedir, nelerdir?
Birde ricam mümkünse Nvidia önerirseniz gerçekten beni çok mutlu edersiniz. İşlemcinin intelinden, Ekrankartının amd sinden çok çektim :)
Hayırlı çalışmalar dileğimle...:matrix:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı için 1300 lira bütçen varsa 2 hafta daha bekleyip R9 290 sahibi olabilirsin.

Vericeğim max. 1400 tl. Daha fazla veremem. Attığım linklerdeki ekran kartları nasıl? Sistemimde sıkıntı yaşatmaz değilmi?

- - - Güncellendi - - -

Oyun amaçlı kullanımda, 1080p tek monitör için 4GB'lık bir ekran kartına gerek yok.
2gb model sizi tatmin edecektir.

Linkini verdiğiniz 2GB GTX770 veya Sapphıre R9 280X ekran kartı fiyatı -incehesap.com alabilirsiniz.

Keşke 16 GB 1333 yerine 8 GB 1866 ram tercih etseydiniz.

Evet kesinlikle katılıyorum. Maalesef bakkal bilgileri olan bir arkadaşımın lafına kanıp büyük bir hata yaptım.

Bütçe 1400 ise arkadaşın söylediği gibi R9 290X al dostum.

Bana ayırdığınız zaman için gerçekten çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linklerdeki ekrankartlarını benchmarktan yarın sabah ilk işim detaylı olarak ararştırıcam fakat dediğim gibi 1. önceliğim sizin fikirleriniz ve Nvidia olucaktır. Yukarıdaki benim verdiğim linkteki ekrankartlarıyla ilgili görüşleriniz nelerdir? 4gb çok gereksiz evet. Neden koydum onu anlamıyorum :D Ama diğer linkdeki nasıl? Beni götürürmü? Hepinizin görüşlerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı