M5A97 R2.0 anakarta Ekran kartı tavsiyesi

lucifersin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım arızalandığı için değiştirmek zorundayım. Yeni kart için bütçem 450-500 TL. Önerilerinizi rica ediyorum. Sistemim aşağıdaki gibidir;

• İşlemci : AMD FX-6100 Bulldozer AM3+ 3.3 GHz
  • Ram : Corsair Vengeance 8 GB (2x4GB) DDR3
  • Anakart : Asus M5A97 R2.0
  • Kasa : Aerocool VS-9 550W
  • Harddisk : WD Caviar Green 500 GB İntellipower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III
  • Ekran Kartı: Powercolor Ati HD7850 1GB DDR5 256 bit (arızalanan ekran kartım)

Önemli;önereceğiniz ekran kartı güç kaynağımı aşmaz umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle anakartının pci exp/16 slotunun çalıştığından emin ol , sorun elran kartında olmayabilir.
Önerdiğim model ise :
Nvidia : gtx 750 ti strix
Amd : r9 270x veya r9 270

2 farklı bilgisayarcıya götürdüm , ikisinden de aynı yanıtı aldım.dinamolar ile ilgili bir sorunmuş ve bende ki ekran kartında daha önce de problem çıkmış.ama bende garantisi bittikten 2 hafta sonra çıktı problem :(
r9 270x ile r9 270 arasında tam olarak ne fark var acaba?

Fiyat farki ve cok az bir fps farki var.Ufak bir o/c ile 270'le 270x performansi alabilirsin. Ayni sekilde 270xi o/c ederek oyununa göre %2 ile % 5 fps farkı görceksin.

Merhaba, benim de anakartım ve işlemcim seninkiyle aynı, ekran kartı almayı düşünüyorum 600TL'ye kadar. Darboğaz sıkıntısı yaşadın mı? Ani fps düşüşleri gözlemledin mi? :)

Sırf Asus olduğu için, aynı fiyata daha düşük model almamakla doğru bir seçim yapmışınız. Sizden ricam yeni bir konuda yük altındaki sıcaklıkları belirtmemiz. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı