Mac Bilgisayar tavsiyesi

Arkadaşlar ben şimdi bilgisayar almak istiyorum bunun hakkında bilgi almak için konuyu actim.

Lise 2. Sınıf Bilişim Teknolojileri öğrencisiyim ve lise 3. sınıfta WEB Programcılığı secicegim ve üniversitede de yazilim düşünüyorum.

1-) İlk sorum, bu mac PC'lerin bana yarari mi olur zarari mi ve de neden bu kadar pahalı? Mesela 5bin TL'lik bir mac'in özellikleri x kadarsa normal bir laptopun 2x kadar masaustunun ise 3x kadar. Hadi masa üstü ile laptop arasında bu kadar fark olur da laptop ile mac arasında neden bu kadar fark var? Biz marka mi satin almış oluyoruz ?

2-)Bana mac onerir misiniz veya iMac. Imac bana çok çekici geliyor.

3-) Profesyonel bir şekilde oyun düşünmüyorum ancak canım sıkıldıgi taktirde CS:GO, LoL gibi oyunlara girmek isterim ama kesinlikle çalışırken bir kasma donma istemem.
APPLE MGEM2TU A Core i5 1.4 Ghz 4 GB 500 GB Mac Mini Masaüstü PC Media Markta Mac mini var,galiba klavye mouse monitör yanında ve ben 2006 mac kullandım 2016 da pc sinde o kadar hız yoktu kasma yoktu her şey eşitti emac di kullandığım ses kalitesi muhteşem maclerin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı