Mac OS X Mountain Lion Lisanslı Kurulum ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Selam Dostlar,Az önce OS X Mountain Lion - Apple Store (Türkiye) linkinden Mac OS X satın aldım. Fakat, herhangi bir kod, indirme linki gelmedi henüz. Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat kurulum aşama aşama anlatılıyor. Bu kısımda bir sıkıntım yok. Benim sorum, aldığım yazılımı kendim USB Belleğe yazıp mı devam etmeliyim, yoksa https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/33633-mac-os-x-mavericks-raw-dosyasi-yandex-diskte.html buradan indirip devam etsem, ilerleyen zamanda lisansımı girme şansım var mıdır?

Mavericks için lisans gerekmiyor, çünkü Mavericks bedava bir güncelleme olarak sunuldu. Mountain Lion'ı almanız etik açıdan çok doğru bir karar olmuş, zira herkes zaten bedava diye indiriyor. Ona bakılırsa 10.8 paralı, ama 10.8.1 parasız olarak sunuldu; 10.8.1'i indirip lisans ödememek gibi bir şey Mavericks'i para ödemeden indirmek...

Yani, ben bir Mountain Lion lisansı satın aldım. Fakat elime, mailime herhangi birşey gelmedi. Sorum şu; ben satın aldığım lisanslı programı, USB'ye yazdırarak mı kurmalıyım? Yoksa sitemizde de bulunan linkten direkt olarak Mavericks indirip mi kurmalıyım? Madem deneyeceğiz, merak ediyoruz 35 Lira ödenebilir bir rakam geldi bana. Ama ben münkün olabildiğince yasal kalmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirteyim, Hackintosh yasal değil; kurulumdaki sözleşmeleri okursanız Apple bandrollü bilgisayarlar harici bir bilgisayara kurulmasının illegal olduğunu belirtiyor. Mountain Lion 2012'de piyasaya sunulmuş 'eski nesil' bir işletim sistemidir, Mavericks kurmak sizin açınızdan daha rahat, zahmetsiz ve mantıklı olacaktır...

Bunu biliyorum. Lisans almamızın tek nedeni, kendi vicdanımızı rahatlatmak ve yazılımcıların hakkını vermek mi? Yani aldığım lisansı kurulumun hiçbir aşamasında kullanmayacak mıyım?

Mavericks sürümünün indirme bağlantısı var mı Mountain Lion sürümü gibi? Var ise paylaşabilir misiniz lütfen Mountain Lion yerine Maverick kuralım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu biliyorum. Lisans almamızın tek nedeni, kendi vicdanımızı rahatlatmak ve yazılımcıların hakkını vermek mi? Yani aldığım lisansı kurulumun hiçbir aşamasında kullanmayacak mıyım?

Evet, kullanmayacaksınız. Ancak ölü bir Mac'i diriltmek için kullanabilirsiniz Recovery lisansı olarak. Ayrıca yazılımı satın alarak yazılımcılara destek vermeniz ne kadar güzel bir şey, çoğu kullanıcı direk Mavericks'i torrent sitelerinden ediniyor...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı