MacBook Air M1 16 GB RAM vs MacBook Air M.2 8 GB RAM

Melih Enes Bakal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir MacBook satin almayi dusunuyorum ve M1 Air 16 GB mi alsam yoksa M2 Air alip 8 GB mi alsam diye kararsizim.

-Microsoft Office programlari.
-Fotograf ve video duzenlemeleri.
-Adobe programlari.
-Gunluk isler, akademi.
-Bol bol tarayici sekmesi.
Kullanacagim, guzel bir tasarim ve uzun omurluluk benim icin cok onemli. (8 GB MacBook Air M3 42000 TL gibi bir fiyata cikarsa dusunebilirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bir MacBook satin almayi dusunuyorum ve M1 Air 16 GB mi alsam yoksa M2 Air alip 8 GB mi alsam diye kararsizim.

-Microsoft Office programlari.
-Fotograf ve video duzenlemeleri.
-Adobe programlari.
-Gunluk isler, akademi.
-Bol bol tarayici sekmesi.
Kullanacagim, guzel bir tasarim ve uzun omurluluk benim icin cok onemli. (8 GB MacBook Air M3 42000 TL gibi bir fiyata cikarsa dusunebilirim.)

Adobe uygulamaları için 8 GB düşünme bile SSD'yi mahvedersin. Minimum 16 GB bir şey bakmalısın.

M1 MacBook Pro 16gb kullanıyorum ve 8 gb ram bence yetersiz kalacaktır. Çünkü chrome bile aynı anda 10-15 sekme açınca 1gb dan fazla ram kullanıyor bunun yanında office adobe vs. eklenince 8gb ram in yetmesi çok zor ki o kadar para verdikten sonra 8gb ramli bir macbook almak saçma geliyor

Adobe uygulamaları için 8 GB düşünme bile SSD'yi mahvedersin. Minimum 16 GB bir şey bakmalısın.

Hocam Adobe'de agir projeler yapmayacagim hafif ve kucuk parcalar sadece, şu an kullandigim Windows HP laptopum 8 GB RAM bulunduruyor ve bana yetiyor. M3 islemcili MacBook Air pozitif teknolojiye 42000 TL fiyat ile geldi ancak şu an stok yok, eger 42000 TL fiyata satilan 16 RAM'li M2 MacBook Air gelirse onu veya 8 RAM'li M3 dusunuyorum. Durust olmak gerekirse M1 Air'e hos bir gozle baktigimi soyleyemem.

M1 MacBook Pro 16 GB kullanıyorum ve 8 GB RAM bence yetersiz kalacaktır. Çünkü Chrome bile aynı anda 10-15 sekme açınca 1GB'dan fazla RAM kullanıyor bunun yanında Office Adobe vs. eklenince 8 GB RAM'in yetmesi çok zor ki o kadar para verdikten sonra 8 GB RAM'li bir MacBook almak saçma geliyor.

Teşekkürler, bütçe arttirip Pt'den 49999'a M1 Pro islemcili 14 inc MacBook Pro modelini dusunuyorum,16/512 olmasi ve 120 Hz ekran beni oldukca kendine bagladi diyebilirim, tasarimi ile de bir o kadar hosuma gitti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı