MacBook Air M1 16 GB Unity'de aşırı ısınma

Yujiro

Hectopat
İyi akşamlar MacBook Air M1 kullanıyorum. Unity 2021.3.15F1 editör kullanıyorum. Android Studio, PyCharm, VS Code gibi IDE'ler kullandığımda ısınma duruma yaşamama rağmen Unity de sceneleri çalıştırıp üzerlerinde oynama yaparken 15 dakika içinde çok ısınmaya başlıyor. Gpu kullandığı için başta normal karşıladım ama bu kadar ısınma beklemiyordum. M1 kullanıp Unity kullanan biri varsa beni bilgilendirebilir mi?

İyi akşamlar MacBook Air M1 kullanıyorum. Unity 2021.3.15F1 editör kullanıyorum. Android Studio, PyCharm, VS Code gibi IDE'ler kullandığımda ısınma duruma yaşamama rağmen Unity de sceneleri çalıştırıp üzerlerinde oynama yaparken 15 dakika içinde çok ısınmaya başlıyor. GPU kullandığı için başta normal karşıladım ama bu kadar ısınma beklemiyordum. M1 kullanıp Unity kullanan biri varsa beni bilgilendirebilir mi?

Hocam MacBook'um yok ama sebebini az çok tahmin edebiliyorum. Air'lerde fan olmadığı için ve siz de CPU ve GPU'yu zorladığınız için ısınıyor ne kadar throttle yese de dediğim gibi fan olmadığı için ısınıyor.

Doğru diyorsunuz hocam ben de ona bağladım da bazı sitelerde insanlarda ısınma yaşamıyorum gibi yorumlar gördüm. Isı değerlerini ölçüp bir daha deneyeceğim sonuçları burada paylaşırım.

Tg Pro programıyla yaptığım ölçümlere göre 97-100 derecelere çıkan çekirdekler var. Proje githubımda mevcut aynı modele sahip biri Unity de 10 dakika play modunda oynarsa sıcaklık değerlerini benimle paylaşabilirse çok mutlu olurum. Brn-erhn - Overview

Son düzenleme:

Geri
Yukarı