MacBook Air M1 RAM 8 yerine 16 almanın faydaları neler?

FBChef

Centipat
Daha fazla  
MacBook Air M1 alacağım. Müzik prodüksiyonu ve Premiere Pro'da basit kurgu işleri için kullanmayı planlıyorum. RAM'i yükseltmenin GPU'ya faydası olacağı söyleniyor aynı şekilde CPU'ya da bir faydası olur mu? 8 GB kullanırsam nelerden mahrum kalırım nasıl sıkıntılar yaşarım?

MacBook Air M1 alacağım. Müzik prodüksiyonu ve Premiere Pro'da basit kurgu işleri için kullanmayı planlıyorum. RAM'i yükseltmenin GPU'ya faydası olacağı söyleniyor aynı şekilde CPU'ya da bir faydası olur mu? 8 GB kullanırsam nelerden mahrum kalırım nasıl sıkıntılar yaşarım?

Benim kullandığım bilgisayar şu an M1 MacBook Air, 8 GB RAM, 512 GB SSD. Ben yazılım için kullanıyorum ve RAM yeterli oluyor(basit-orta seviyesinde olduğum için olabilir). Ben şahsen depolama seçtim lakin bu bilgisayarlara sonradan RAM ekleyemiyorsunuz size tavsiyem imkanınız var ise 16 GB yapmanız.

8 GB dolduğu anda SSD üzerinden Swap adı verilen bir kısmı kullanmaya başlıyor sistem. Bu da SSD'nizin ömrünün daha hızlı dolması demek. Uzun kullanım açısından mutlaka 16 GB RAM alınmalı.

Geri
Yukarı