MacBook Air M1 vs MacBook Air M2

ahmetayan

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, günlük kullanım ve yazılım için MacBook arayışındayım. Sizce hangi modeli tercih etmeliyim?

MacBook Air M1 8CPU 7GPU 16 GB 256 GB
MacBook Air M2 8CPU 8GPU 8 GB 256 GB

M2 Air'de biraz ısınma sorunu var diye görmüştüm. Doğru mudur bilmiyorum. M2 yerine M1 16GB daha iyi olacağını düşünüyorum.

Ben de M1 Air aldım ilk deneyimlerim gayet güzeldi 2-3 gün kullandım fakat pilinde bir sorun varmış değişim için geri gönderdim.

Merhaba arkadaşlar, günlük kullanım ve yazılım için MacBook arayışındayım. Sizce hangi modeli tercih etmeliyim?

MacBook Air M1 8CPU 7GPU 16 GB 256 GB
MacBook Air M2 8CPU 8GPU 8 GB 256 GB
M1 16gb 256 ssd tavsiye ederim hocam. Bende de aynı cihaz var gayet yeterli olur.
M1 256 gb ssd olarak m2 256 gb olandan daha hızlı

M2 Air'de biraz ısınma sorunu var diye görmüştüm. Doğru mudur bilmiyorum. M2 yerine M1 16GB daha iyi olacağını düşünüyorum.

Ben de M1 Air aldım ilk deneyimlerim gayet güzeldi 2-3 gün kullandım fakat pilinde bir sorun varmış değişim için geri gönderdim.

Sorun olduğunu nasıl anladın hocam

M1 16 GB 256 SSD tavsiye ederim hocam. Bende de aynı cihaz var gayet yeterli olur.
M1 256 GB SSD olarak M.2 256 GB olandan daha hızlı.

Sorun olduğunu nasıl anladın hocam.

Ben de Air M1 almak istiyorum yazılım-kodlama 3D modelleme için 16 RAM 256 SSD yeter mi bütçeyi zorlayıp 512 SSD mi alayım? Bir de sonradan SSD arttırabiliyor muyuz?

Yeterli. SSD yükseltmek için o kadar para vermeyin bence. Para sorun değilse kafam rahat olsun derseniz yükseltin. Ama onun yerine yetmediği yerde harici bir SSD almak daha mantıklı.
@hktn

Yeterli. SSD yükseltmek için o kadar para vermeyin bence. Para sorun değilse kafam rahat olsun derseniz yükseltin. Ama onun yerine yetmediği yerde harici bir SSD almak daha mantıklı.
@hktn

Hocam Pro gerekli midir? Bazıları Air ısınır bazıları ısınmaz diyor. Peder bey bir kere alacaksan iyisini al diyor. Şimdilik M1 alıp 3-4 sene sonra Pro mu alsam. Kafam çok karışık.

Ben de Air M1 almak istiyorum yazılım-kodlama 3D modelleme için 16 RAM 256 SSD yeter mi bütçeyi zorlayıp 512 SSD mi alayım? Bir de sonradan SSD arttırabiliyor muyuz?
Sonradan SSD arttırma yok hocam.
SSD de senin kullanacağın işlere bağlı. Kendi sistemi 15 20gb yer kaplıyor hocam

Hocam Pro gerekli midir? Bazıları Air ısınır bazıları ısınmaz diyor. Peder bey bir kere alacaksan iyisini al diyor. Şimdilik M1 alıp 3-4 sene sonra Pro mu alsam. Kafam çok karışık.
Ben air kullanıyorum pek ağır bir işlem yapmadım ama oyun oynarken bile ısı yüzünden yavaşladığını görmedim. Oynadığım oyun "World of Warcraft". Düşük ayarlarda 55-60 , yüksek ayarlarda 100 dereceye çıkıyor. 100 derecedeyken bile FPS düşmemişti. Normal kullanımda da 30-40 arası.

Bütçeyi arttırmakta sorun yoksa 16GB Pro alınabilir. 3D modellemede ekstra soğutmaya ihtiyaç duyuluyor mu bilmiyorum ama Air'ın da üzeceğini sanmıyorum. Yine de biraz araştırın.

M.2 16 GB 256/512 alıp geçin bence güzeldir eğer bütçe varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı