MacBook Air M1 vs Matebook 14

• Konuyu başlatan 192809
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 759

192809

Kilopat
Arkadaşlar C dilinde kodlama için kullanılacak cihaz. Visual Studio da şart doğal olarak. Mac'ten Visual Studio desteğinin kesileceğini duyduğum için Matebook düşünmeye başladım. 14 inç civarı küçük, taşınabilir ve kodlamada üzmeyecek performans veren bir cihaz arıyorum. MacBook'un desteği kesilince sorun yaşamak istemiyorum, tek çekincem o.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar C dilinde kodlama için kullanılacak cihaz. Visual Studio da şart doğal olarak. Mac'ten Visual Studio desteğinin kesileceğini duyduğum için Matebook düşünmeye başladım. 14 inç civarı küçük, taşınabilir ve kodlamada üzmeyecek performans veren bir cihaz arıyorum. MacBook'un desteği kesilince sorun yaşamak istemiyorum, tek çekincem o.

Visual Studio bir IDE. Şart değil. Eclipse daha iyi hatta neden şart olduğunu düşündünüz?

O zaman mantıklı ama yine de M1 taraftarıyım ben. Yüksek performans ile çok uzun süreler gidiyor kendimde kullanmaktayım. Bence şu anda m1'in bu özelliğine ulaşabilecek bir cihaz yok.
Size baya hak veriyorum ancak desteğin çekilecek olması benim açımdan sorun oluşturur gibi geliyor. Sonuçta bizden istenen Visual Studio kullanılması.

Hocam başka dil öğrenin gene de m1'li mac alın, aşık atamaz matebook asla. Yazılımcı değilim lakin işlemcisi gerçekten fazla güçlü fiyatına göre, tam bir iş makinası. Render süreleri özellikle muazzam küçücük ve sessiz olmasına rağmen...

Hocam başka dil öğrenin gene de m1'li mac alın, aşık atamaz matebook asla. Yazılımcı değilim lakin işlemcisi gerçekten fazla güçlü fiyatına göre, tam bir iş makinası. Render süreleri özellikle muazzam küçücük ve sessiz olmasına rağmen...
Okul öğretecek hocam. Seçme özgürlüğüm yok. :)

Size baya hak veriyorum ancak desteğin çekilecek olması benim açımdan sorun oluşturur gibi geliyor. Sonuçta bizden istenen Visual Studio kullanılması.
Bunu kesin araştırın ve eğer destek kalkacaksa ve siz o kalkana kadar işinizi görüp geçemeyecekseniz o zaman zaten almak mantıksız olur, sadece macos bu kadar yaygın bir şeyden niye desteği çekiyor ki? Yazılım dünyasından bir haberim lakin C gibi bir dil için bu lazımsa bence dediğinizin kesinliğini bir araştırın, bu laptoplar zaten iş makinası eğer iş yapılamayacaksa kimse zaten almaz ki hocam...

Ya bu Visual Studio kodlara sihirli bir şeyler yapmayacak ki yazacağınız kod aynı kod olacak. Biraz Visual Studio arayüzünü öğrenirsiniz olur biter. C# öğrenme durumu varsa sıkıntı olabilir ancak C/C++ dillerinde bir sorun olmaz. Ben M1 öneririm.

Geri
Yukarı