MacBook Air M2 alınır mı?

NertzhuL

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, MacBook Air M2 almaya karar verdim fakat aklıma takılan sorular var 8 GB versiyonu Adobe programları, Maya ve Blender için yeterli olur mu?

Ek olarak M2 herkes ısınıyor yazmış, M1 16 GB Air almak daha mı mantıklı yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sürekli Unity, Adobe, Visual Studio, safaride sekmeler açık şeklinde saatlerce kullanmak için siparişi verdim. Açıkçası aynı fiyat olsa bile Macbook Pro almam. Fan temizliğiyle falan uğraşamam. Üstüne birde Air gibi mobilitesi yok. Kucağına alıp telefon gibi kullanamadıktan sonra kasa toplar ya da gaming laptop alırım daha iyi :)

Cafe'de güneş geldiğinde, sıcak ortamda vb. çok ısınıyor MacBook'lar. Performans düşüşü yaşayabilirsin. Fan olmadığı için kasanın soğuk olması gerekiyor işlemcinin soğuması için. Bizim şirkette normal kullanım için kullananlar hiçbir problem yaşamadı Air ile fakat o programları kullanırken bazen performans düşüşü yaşayabilirsin. 8 GB RAM'in yeterli olacağına da emin değilim, onu araştırmak lazım yaptığın işe göre.

Bende 14" M1 Pro var ve Cafe'de güneş altında kalırsam anında fan çıldırıyor. Onun dışında performansı yeterli gayet.

YouTube'da inceleme videolarına bakabilirsin.

Bu arada PT bilişimde 14" 512 GB SSD 16 GB RAM modeli 35000TL civarı. Bu özelliklerde Air almak istesen aynı fiyat neredeyse. Bütçeniz varsa düşünebilirsiniz. Hem de daha güçlü.

Farkları neler hocam bu arada M.2 16 GB da alabilirim sadece ısınma sorununu merak ettim.
M2 16gb alabilirsen onu al hocam ama şöyle bir fark var. M1 256gb ssd olanı M2 256gb ssd olandan ssd hızı daha yüksek.
M2 alınca 512gb ssd olanı almak lazım.
M1 16gb olanı al deme sebebim. Hem ram yüksek hemde ssd olarak daha hızlı

Geri
Yukarı