Çözüldü MacBook Air M2 Hz değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ostenblut

Hectopat
Merhaba. Yeni monitör aldım ama Hertz değeri değişmiyor ve 4K da 30 Hertz üzerine çıkmıyor ve hata veriyor. Bilgisayarım MacBook Air M2. fotoğraflarda göreceğiniz gibi monitör uyarı veriyor.

Yanında böyle bir kablo geldi bununda ne olduğunu bilmiyorum:D

Dosya Ekleri

• IMG_1153.jpeg
    IMG_1153.jpeg
    128,7 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_1154.jpeg
    IMG_1154.jpeg
    144,5 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_1155.jpeg
    IMG_1155.jpeg
    126,9 KB · Görüntüleme: 81
MacBook Air modellerde HDMI vs. görüntü çıkışı yok. Büyük ihtimalle dönüştürücü kullanıyorsun. Dönüştürücü marka ve modelin ne? 4K 120Hz desteklemiyor olabilir.

Anladım o zaman 4K 120Hz çıkış sağlayabilen bir dönüştürücü alsam o zaman HDMI ile bağlanabilirim değil mi?

Siz ne ile bağladınız monitörü?

trust 23775 var ondan HDMI ile bağladım.

Anladım o zaman 4K 120Hz çıkış sağlayabilen bir dönüştürücü alsam o zaman HDMI ile bağlanabilirim değil mi?

trust 23775 var ondan HDMI ile bağladım.

Şimdi baktım dönüştürücüm 4K 30 Hertz destekliyormuş bana teknoloji mağzası yolu gözüktü :D

Evet ama aldığın ürünün yorumlarına bak. MacBook ile 4K'da deneyip 120Hz alabilen olmuş mu ona emin ol.

4K 30 Hertz destekliyormuş dönüştürücü teşekkürler.

Evet ama aldığın ürünün yorumlarına bak. MacBook ile 4K'da deneyip 120Hz alabilen olmuş mu ona emin ol.

Peki şimdi Thunderbolt'tan DisplayPort'a kablo alsam çalışır mı 120 Hz. Bilgisayara Thunderbolt'u bağlayıp DisplayPort'u monitöre bağlasam olur mu? DisplayPort yerine HDMI mı almalıyım?

Direkt Thunderbolt3 girişinden 4K60 çıkış alınıyor galiba.

Peki şimdi Thunderbolt'tan DisplayPort'a kablo alsam çalışır mı 120 Hz. Bilgisayara Thunderbolt'u bağlayıp DisplayPort'u monitöre bağlasam olur mu? Ya da DisplayPort yerine HDMI mı almalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı