MacBook Air video ve ödevler için yeterli mi?

makbnbiso

Decapat
Bu linkteki laptopu almayı düşünüyorum.
Amacım üniversitede not tutmak ve bir yere gittiğim zaman rahatça yanımda taşıyabileceğim bir laptop almak.
Video, dizi, film vb aktiviteleri rahatça yerine getirebilir mi?
Son olarak da kaç yıl beni götürür? Herhangi bir şekilde oyun oynamayı düşünmüyorum. 4-5 sene beni götürürse iyi olur. Çünkü fiyatı yüksek olduğu için boşa para harcamış olmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asıl cevap götürür ama videoda büyük işler yapıcaksanız götürmez ama verdiğiniz fiyata hiç değmez, güzel yani macOS kullanması olur, bence ya 2. ele çevirin gözünüzü ya da i7 8750H veya 9750Hlı laptoplara yönelin.

Macbook Air istediğiniz özellikleri karşılar fakat ilana baktığımda bazı gariplikler gördüm. İlanın açıklamasında en son çıkan modelin resimleri ve özellikleri sayılmış fakat ana resimde ve teknik özelliklerde gösterilen cihaz daha eski bir model. Yeni model ile eski model arasında dağlar kadar fark var. Eski modele bu kadar para verilmez. Aynı fiyata çok iyi Windows modelleri veya daha iyisi bir iPad alınabilir.

Bu linkteki laptopu almayı düşünüyorum.
Amacım üniversitede not tutmak ve bir yere gittiğim zaman rahatça yanımda taşıyabileceğim bir laptop almak.
Video, dizi, film vb aktiviteleri rahatça yerine getirebilir mi?
Son olarak da kaç yıl beni götürür? Herhangi bir şekilde oyun oynamayı düşünmüyorum. 4-5 sene beni götürürse iyi olur. Çünkü fiyatı yüksek olduğu için boşa para harcamış olmak istemiyorum.
Cihaz güncel bir cihaz değil. İşlemci olarak falan baya kötü. Macbook olsa da baya kötü.

Bence taşınabilir ve iyi pil ömrüne sahip diğer markaların cihazlarına bak.
Mesela bu olabilir. Teknik özellik ve depolama olarak 2 kat daha iyi. Bir de fiyat olarak çok daha ucuz 😀

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı