Makine Mühendisliği İçin Macbook Air Yeterli mi?

shellterd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, makine mühendisliği için MacBook Air (2018) almıştım ama bazı sitelerde yeterli olmadığı ve Pro alınması gerektiği yazılıyor. Sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 MBA güçlü bir cihaz.
Kullandığınız programlar ve yapılan işin ağırlık derecesi nedir?
Ben bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum ama Apple ın 2018 MBA fiyatında Hepsiburada gibi yerlerden MBP de bakılabilir.

Macbook almanız zorunlu mu? Hiç önermem. Makine'de en ağır Solidworks ve AutoCad var başka zor program bilmiyorum.

Öğrenci için aşırı gereksiz Macbook falan. 4000 TL'ye aldığın gaming laptop bile işinin görürdü fazlasıyla, yetersiz diyenler de hayatında mühendislik programı kullanmamış andavallar.
Artık bir yere götürürken laptopu akü + vinç falan kullanırdı. Ayrıca Solidworks gibi programlar ne RAM ne İşlemci zorluyor. Yani MB'nin kaldıramayacağı tek yönü, depolama. En az 128 GB olması gerekli.

Artık bir yere götürürken laptopu akü + vinç falan kullanırdı. Ayrıca Solidworks gibi programlar ne RAM ne İşlemci zorluyor. Yani MB'nin kaldıramayacağı tek yönü, depolama. En az 128 GB olması gerekli.
Laptop taşımak abartıldığı kadar zor bir iş değil. Taşıyarak kullanmıyorsun bu aleti sonuçta. Bir yere götürürken de toplu taşımada koy bacağının arasına, kalsın.

Ofiste biz ilk nesil i5 ve giriş seviyesi Nvidia ekran kartı olan hazır sistemler kullanıyoruz. 3 boyutlu tam detay uçak, araba, stadyum vs. çizip yüzey çalışmayacaksanız ortalama herhangi bir dizüstü işinizi görecektir.

Öğrenci için aşırı gereksiz Macbook falan. 4000 TL'ye aldığın gaming laptop bile işinin görürdü fazlasıyla, yetersiz diyenler de hayatında mühendislik programı kullanmamış andavallar.
Tek unsur bu değil. Taşınabilirlik ve pil ömrü açısından rakip olacak pek bir makina yok.
Evet fiyatlar şu anda çok fazla, ona bir şey diyemiyorum.
Şahsen para varsa verilebilir.
Anahtar kelime "varsa" 3.700₺ e MBA 2017 almıştım ve ihtiyacım için o fiyata rakibi yoktu mesela.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Söylediğiniz üzere yeterli olacağına inanıyorum.
2018 MBA güçlü bir cihaz.
Kullandığınız programlar ve yapılan işin ağırlık derecesi nedir?
Ben bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum ama Apple ın 2018 MBA fiyatında Hepsiburada gibi yerlerden MBP de bakılabilir.
Kullanılcak programlar yukardada belirtildiği üzere "Autocad,Solidworks,Matlab,vb." Programlar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı