MacBook Air vs 3060'lı 16 GB RAM'lı notebook

Yok karşıda biri MacBook'a kusursuz cihaz demiş muhtemelen Apple fanboyu, diğeri kullanım estetikliği demiş doğru demiş 44 FPS almak varken 175 FPS'i napayım ki biri olarak doğru söylemiş. Zaten Macbook diyen kişilerde Hackintosh yapıp yasaları çiğneyip kullanıp Apple fanboyluğu yapan zavallı kişiler.

Yok karşıda biri MacBook'a kusursuz cihaz demiş muhtemelen Apple fanboyu, diğeri kullanım estetikliği demiş doğru demiş 44 FPS almak varken 175 FPS'i napayım ki biri olarak doğru söylemiş. Zaten Macbook diyen kişilerde Hackintosh yapıp yasaları çiğneyip kullanıp Apple fanboyluğu yapan zavallı kişilersiniz.
Macbook un kusursuz bir cihaz olmasıyla fps nin nasıl bir bağlantısı var onu anlamadım. Macbook alan insanlar sürekli oyun oynamak için almıyor ki... Fanboy demişsiniz de MAcbook kullansanız zaten muazzam cihaz olduğunu görürsünüz fanboylukla alakası yok. Elmayla armut 2'si kıyaslayamazsınız.

Yok karşıda biri MacBook'a kusursuz cihaz demiş muhtemelen Apple fanboyu, diğeri kullanım estetikliği demiş doğru demiş 44 FPS almak varken 175 FPS'i napayım ki biri olarak doğru söylemiş. Zaten hepinizde Hackintosh yapıp yasaları çiğneyip kullanıp Apple fanboyluğu yapan zavallı kişilersiniz.
Oyun dışında her türlü konuda her türlü bilgisayardan daha öndedir MacBook. Ama yine de FPS üzerinden örnek vermişsin. Daha önce bir MacBook kullanmadığın çok belli oluyor, kullansan hak verirdin çünkü. Ayrıca Hackintosh'un normal Mac ile uzaktan yakından bir alakası yok. MacBook olmadığı sürece MacOS'un anlamı yok. Tek bu konuda hak veriyorum sana.

@TheworstD32132 neden bütün MacBook yorumlarına gülme ifadesi atıyorsun? 19 saat pil ömrü, az güç harcayan ama güçlü bir işlemci, incelik ve hafiflik, kaliteli ekran... Bekliyorum açıklamanı.

Yok karşıda biri MacBook'a kusursuz cihaz demiş muhtemelen Apple fanboyu, diğeri kullanım estetikliği demiş doğru demiş 44 FPS almak varken 175 FPS'i napayım ki biri olarak doğru söylemiş. Zaten MacBook diyen kişilerde Hackintosh yapıp yasaları çiğneyip kullanıp Apple fanboyluğu yapan zavallı kişiler.

MacBook alan adam render ve uzun kullanım süresi için alır. Ne yapsın adam oyunu MacBook alıp. Zaten MacBook oyun için kötü bir cihaz değil. Donanımı yeterli. Ama işletim sistemi onun için optimize değil. "monstır geyming laptop" al çok biliyorsan.
Ayrıca M1 çoğu aynı fiyattaki Windows laptopları render FPS'si konusunda tokatlar.

@TheworstD32132 neden bütün MacBook yorumlarına gülme ifadesi atıyorsun? 19 saat pil ömrü, az güç harcayan ama güçlü bir işlemci, incelik ve hafiflik, kaliteli ekran... Bekliyorum açıklamanı.

MacBook alan adam render ve uzun kullanım süresi için alır. Ne yapsın adam oyunu MacBook alıp. Zaten MacBook oyun için kötü bir cihaz değil. Donanımı yeterli. Ama işletim sistemi onun için optimize değil. "monstır geyming laptop" al çok biliyorsan.
Ayrıca M1 çoğu aynı fiyattaki Windows laptopları render FPS'si konusunda tokatlar.

Ben her konuda nerede MacBook önere hahaha atmışım kusursuz da demezsin yani hiçbir ürün kusursuz olamaz bu dünyada. İnce olması sandığın kadar avantaj sağlamayacak cihazın bir yeri burkulursa yaptırmak için cihazın fiyatının 4'te 3'ünü verirsen görürüm ben seni :) Çok övülen ARM işlemcisi ve pil ömrü dışında cihazın avantajı yok bir 2K ekran koydu diye arasında bariz bir fark olmuyor.

Ayrıca adamın kullandığı program sadece Windows'ta olursa ne yapacaksın? Gidip te M1 işlemcili cihaza Windows 10 yüklemessin sıkıntılı çalışır çünkü.

Son düzenleme:
Ben her konuda nerede MacBook önere hahaha atmışım kusursuz da demezsin yani hiçbir ürün kusursuz olamaz bu dünyada. İnce olması sandığın kadar avantaj sağlamayacak cihazın bir yeri burkulursa yaptırmak için cihazın fiyatının 4'te 3'ünü verirsen görürüm ben seni :) çok övülen ARM işlemcisi ve pil ömrü dışında cihazın avantajı yok bir 2K ekran koydu diye arasında bariz bir fark olmuyor.

Ayrıca adamın kullandığı program sadece Windows'ta olursa ne yapacaksın? Gidip te M1 işlemcili cihaza Windows 10 yüklemessin sıkıntılı çalışır çünkü.

macOS içinde Windows çalıştırabilen uygulamalar var. Sorun da olmuyor. Diğer dediklerine girmeyeceğim hiç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben her konuda nerede MacBook önere hahaha atmışım kusursuz da demezsin yani hiçbir ürün kusursuz olamaz bu dünyada. İnce olması sandığın kadar avantaj sağlamayacak cihazın bir yeri burkulursa yaptırmak için cihazın fiyatının 4'te 3'ünü verirsen görürüm ben seni :) Çok övülen ARM işlemcisi ve pil ömrü dışında cihazın avantajı yok bir 2K ekran koydu diye arasında bariz bir fark olmuyor.
Şurada yazdıkların herşeyi açıklıyor. Kusursuz derken var ufak tefek kusurları tabi. Ama ortalama 8-9 yıl kullanılan işletim sistemi-donanım uyumu ile parasını sonuna kadar hakediyor. early 2015 MBP laptopumla 9.nesil i7 1660Ti laptopumun yaptığı her şeyi yapabiliyorum. (Oyun hariç diye belirteyim de düşünemeyen olur falan...) Ve kullanımı ve ekosistemi o kadar güzel ki içinde kayboluyorsun. Tamamen verimlilik üzerine tasarlanan bir sistem. Tutup da sen buna 40 fps aynı paraya 150 fps gibi sığ bir versus yaparsan kimse seni ciddiye almaz.
Arm işlemcisi yok bu arada macbookun.

Şurada yazdıkların herşeyi açıklıyor. Kusursuz derken var ufak tefek kusurları tabi. Ama ortalama 8-9 yıl kullanılan işletim sistemi-donanım uyumu ile parasını sonuna kadar hakediyor. early 2015 MBP laptopumla 9.nesil i7 1660Ti laptopumun yaptığı her şeyi yapabiliyorum. (Oyun hariç diye belirteyim de düşünemeyen olur falan...) Ve kullanımı ve ekosistemi o kadar güzel ki içinde kayboluyorsun. Tamamen verimlilik üzerine tasarlanan bir sistem. Tutup da sen buna 40 fps aynı paraya 150 fps gibi sığ bir versus yaparsan kimse seni ciddiye almaz.
Arm işlemcisi yok bu arada macbookun.

M1 ne mimarili peki ?

Geri
Yukarı