MacBook almak ne kadar mantıklı?

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Bir MacBook alma düşüncesi içindeyim. Ancak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. Cihazı sadece günlük kullanım amacıyla almayı planlıyorum. Ancak ileride Adobe uygulamalarını da öğrenmek istiyorum. Cihazı en aşağı 6 sene kullanacağım. Ne diyorsunuz bu işe? Almak ne kadar mantıklı. Almayı düşündüğüm model M1 Air 8 GB 256 GB SSD modeli.

Bir MacBook alma düşüncesi içindeyim. Ancak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. Cihazı sadece günlük kullanım amacıyla almayı planlıyorum. Ancak ileride Adobe uygulamalarını da öğrenmek istiyorum. Cihazı en aşağı 6 sene kullanacağım. Ne diyorsunuz bu işe? Almak ne kadar mantıklı. Almayı düşündüğüm model M1 Air 8 GB 256 GB SSD modeli.

Eğer oyun oynamayıp tasarım, render, gündelik iş için istiyorsan gayet güzel bir model.

Ram ve disk değiştirilemiyor bu nedenle 16gb ram'li modeli tercih etmenizi öneririm.

pt.com.tr'de öğrencilere indirim de bulunuyor.

Günlük kullanım için harika bir cihaz. Uzun süredir masaüstü, sonrasında da windows laptop kullandıktan sonra fansız bir bilgisayara geçince bile iyi ki almışım dedirtiyor. Kullanmak istediğiniz uygulamaların çalışacağı ile ilgili tereddütünüz varsa test edebilirim.

Eğer oyun oynamayıp tasarım, render, gündelik iş için istiyorsan gayet güzel bir model.
İş için kullanılacaksa mantıklı, oyun içinse mantıklı değil.
Oyun oynamayacağım arkadaşlar. Oynarsam da GeForce Now ile oynarım.
Ram ve disk değiştirilemiyor bu nedenle 16gb ram'li modeli tercih etmenizi öneririm.

pt.com.tr'de öğrencilere indirim de bulunuyor.
16 GB modeli çok daha pahalı. O kadar vermeyi düşünmüyorum.

Oyun oynamayacağım arkadaşlar. Oynarsam da GeForce Now ile oynarım.

16 GB modeli çok daha pahalı. O kadar vermeyi düşünmüyorum.
İş için mantıklı alabilirsiniz ama bence de RAM'ı 16GB olan modeli tercih etmenizi öneririm. Biraz daha birikim yapabilme şansınız varsa güzel olur.

Günlük kullanım için harika bir cihaz. Uzun süredir masaüstü, sonrasında da windows laptop kullandıktan sonra fansız bir bilgisayara geçince bile iyi ki almışım dedirtiyor. Kullanmak istediğiniz uygulamaların çalışacağı ile ilgili tereddütünüz varsa test edebilirim.
Kullanacağım program yok, bu beni düşündürtüyor. Boşu boşuna cihazı almak istemiyorum. Normalde çok fazla oyun oynayan bir kişiyim ancak bunu azaltmayı planlıyorum. Mac'te grafik tasarım ve video editlemeyi öğrenmek istiyorum ancak Adobe'nin fiyatları göz korkutuyor.
İş için mantıklı alabilirsiniz ama bence de RAM'ı 16GB olan modeli tercih etmenizi öneririm. Biraz daha birikim yapabilme şansınız varsa güzel olur.
16 GB'a ihtiyacım yok.

16 GB'a ihtiyacım yok.
İhtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız tabii ki de alabilirsiniz ama 6 yıl gibi bir süreden bahsediyorsunuz. Her geçtiğimiz gün uygulamalar daha fazla RAM'e ihtiyaç duyuyor bunu da göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Geri
Yukarı