MacBook alternatifi laptop önerisi

Bapaydin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MacBook 13.6 M.2 laptopa sahibim. Fakat hem hard disk hem de istediğim programları indirme açısından sorun yaşıyorum. Ara sıra oyunda oynamak istiyorum problem oluyor. Her ne kadar hafif ve şarjı uzun gitsede isteklerimi karşılamıyor.
Aktif olarak Premiere Pro - After Effects - FL Studio - Photoshop gibi programları kullanacağım.
2.el almayı planlıyorum. Bütçem maksimum 25-30bin TL civarı. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:
Asus ROG Zephyrus serisi olabilir

MSI Raider ile HP Victus arasındada gidip geliyorum.
MSI tercih etmem, hem pahalı hem de GPU speclerini hep düşük kullanıyor.
HP Omen da tercih edebilirsin, ben yaklaşık dört aydır kullanıyorum ve alırken de Macbook ile arasında kalıp aldım ve çok memnunum. Üç boyut tasarım ve üretim programları kullanıyorum, boşluk bulduğumda da oyun oynuyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım. Victus, Omen'a göre bir düşük segment; Malzeme kalitesi ve sistem özellikleri bir tık daha düşük Victus'un.
Bir de GPU olarak 3050, 3050TI tercih etme, 4GB Vram yetersiz. 3060 veya 4050'yi tercih etmen yararına olur.

MSI tercih etmem, hem pahalı hem de GPU Spec'lerini hep düşük kullanıyor.
HP Omen da tercih edebilirsin, ben yaklaşık dört aydır kullanıyorum ve alırken de MacBook ile arasında kalıp aldım ve çok memnunum. Üç boyut tasarım ve üretim programları kullanıyorum, boşluk bulduğumda da oyun oynuyorum ve hiç sıkıntı yaşamadım. Victus, Omen'a göre bir düşük segment; Malzeme kalitesi ve sistem özellikleri bir tık daha düşük Victus'un.
Bir de GPU olarak 3050, 3050 Ti tercih etme, 4 GB VRAM yetersiz. 3060 veya 4050'yi tercih etmen yararına olur.

HP Omen 17 vardı eskiden çift ekran kartlı olmamasından dolayı sadece RTX ekran kartıyla şarjı içiyordu resmen ve BIOS'u HP firmasının kilitlemesi kısıtlamasından uyuz olmuştum sattım gitti.

HP Omen 17 vardı eskiden çift ekran kartlı olmamasından dolayı sadece RTX ekran kartıyla şarjı içiyordu resmen ve BIOS'u HP firmasının kilitlemesi kısıtlamasından uyuz olmuştum sattım gitti.
Bende Omen 16 var ve çift GPU'lu, normal kullanımda AMD Radeon kullanıyorum, Güç istediğim zaman RTX3060 kullanıyorum. Pil ömrü 6-7 saat ile 3 saat arasında değişiyor.

Geri
Yukarı