Macbook Pro Alternatifi Önerisi

memedov

Decapat
Daha fazla  
2012 model 13 inch Macbook Pro kullanıcısıydım. Birkaç ay önce sıvı döktüm üzerine. Tamir ettirdim ama eski randımanı hiç alamadım. Sürekli hatalar vermeye başlıyordu. Apple servisine tamir ettirmedim. Çünkü ilk gösterdiğim zaman komple anakart, klavye ve bataryayı değiştiririz dediler.

Macbook Pro alternatifi laptop almak istiyorum. Neden Macbook Pro almıyorum? Sizlerinde tahmin edeceğiniz üzere hak etmediğini düşündüğüm fiyatı, bir çok yerde okuduğum klavye şikayetleri ve sıcaklık sorunları diye sıralayabileceğim nedenlerden ötürü almak istemiyorum. O kadar ince laptop yapıp içine güçlü işlemciler koymuşlar. Ancak nasıl soğutacaklarını düşünmemişler.

Alacağım laptopta Hackintosh kurulumu yapabilirim. Çünkü işletim sistemi son derece iyi geldi bana. Uzun süreli kullanmak istiyorum. Ortalama 5-6 yıl en az kullanmak istiyorum. Kullanım alanım günlük işlerin yanı sıra fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Ancak metal gövdeli, en az 15 inch, 2k ya da 4k ve glossy ekranlı bir laptop bulamadım.

Kendi araştırmalarım sonucunda Asus Zenbook Pro Duo modeli ve MSİ Prestige serinin bazı modelleri hoşuma gitti. Ancak Prestige serisinin istediğim özelliklerdeki modeli satılmıyor. Varsa yoksa i9 işlemcili olanı var. Bu arada günlük kullanım ve fotoğrafçılık için işlemciye ne kadar ihtiyacım var tam kestiremiyorum. Macbook Pro modeli bana yetiyordu. Günlük kullanım esnasında i9 ısınır ve sürekli fan sesi duyarım diye yanaşmadım hiç. Bilgim yok çünkü. Asus Zenbook Pro Duo modeli ise henüz satışa çıkmadı sanırım. Oled ekranı ilgimi çekti. Bu ekran umarım 30 tane şeker atılmış çay gibi değildir. Demek istediğim umarım abartılmış, şişirilmiş renkler sunmuyordur. Son derece doğal ve gerçeğe en yakın renkleri sunan parlak ekranlı bir laptop almak istiyorum.

Her türlü önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
3. Nesil ve üzeri Core i5 bir notebook size yeterli olur. OSX kurmaya uygun modlanabilen modelleri araştırmanız yerinde olur. Harici grafik optimus devre dışı bırakmanız gerekecek. Bunların yapılmış olduğu hazır ayar config dosyaları olan cihazları tespit edip ikinci elde alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı