Macbook Apple Cihaz Olmadan Efektif Çalışır mı?

• Konuyu başlatan mdm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 734

mdm

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, hem işim gereği hem de stabil olduğu için Mac Os'e geçmek istiyorum. Şu anki PC'mi satacağım. Hackintosh düşünmüyorum. Macbook Air veya Pro alırsam bütün özelliklerinden yararlanabilir miyim? Çünkü elimde İPad Mini 3'den başka İOS cihazım yok. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba, hem işim gereği hem de stabil olduğu için macOS'e geçmek istiyorum. Şu anki PC'mi satacağım. Hackintosh düşünmüyorum. Macbook Air veya Pro alırsam bütün özelliklerinden yararlanabilir miyim? Çünkü elimde iPad Mini 3'den başka İOS cihazım yok. Teşekkürler şimdiden.
Kullanma amacınız ile ilgili olarak değişir. macOS, Apple cihazlar arasında iletişimi kolaylaştırıyor bu bir gerçek. Ancak amacınız bilgisayar kullanmak ve yazılımın, işletim sisteminin işlevselliğinden faydalanmaksa başka hiçbir Apple cihaza ihtiyacınız yok.

Ne gibi özellikler aradığınıza bağlı mac os tüm özelliklerini macbook air yada pro da kullanabilirsiniz fakat air dahili ekran kartı ile geliyor bu yüzden ekran kartı gerektiren uygulamalarda zorlanırsın. Macbook Pro daha iyi olur. Biraz daha açarsanız nasıl özellikleri kullanmak istediğinizi daha iyi cevap verebilirim.

Ne gibi özellikler aradığınıza bağlı mac os tüm özelliklerini macbook air yada pro da kullanabilirsiniz fakat air dahili ekran kartı ile geliyor bu yüzden ekran kartı gerektiren uygulamalarda zorlanırsın. Macbook Pro daha iyi olur. Biraz daha açarsanız nasıl özellikleri kullanmak istediğinizi daha iyi cevap verebilirim.

Oyun oynamak gibi bir amacım yok zaten PS4 üzerinden oynuyorum. Alırsam cihazı Lightroom,Photoshop,İMovie,Garageband gibi uygulamaları kullanıcağım ve günlük işlerimi halledeceğim.

İmovie yazdığınıza göre render yapıp video editleyeceksiniz anladığım kadarıyla.
O zaman kesinlikle macbook air almayın. Pro daha iyi olur video editlemek için. Kalanlarını sıkıntısız açarda ben macbook air de sony vegas ile render yapmaya çalıştıgımda patates oluyordu cihaz :p Eğer taşınabilir olması gerekiyorsa macbook pro alabilirsiniz. Sabit bilgisayar arıyorsanız iMac Pro yada imac lere bakabilirsiniz.

Editten kastım fotoğraf makinesi ile çektiğim videoları editlemek. Maksimum 5 dk videolar. İnternette araştırdım birazcık Macbook Air ile alakalı pek sorun olmayacağını gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı