Macbook M3 Pro 8GB vs M2 Pro 16GB

AndRoGeoR

Hectopat
Merhabalar, Macbook M3 Pro 8GB ile M2 Pro 16GB arasında kaldım.

Genellikle Premiere Pro'da video editleyeceğim, After Effects kullanacağım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
16gb ram'in olduğu yerde 8gb ram'i seçmek bana mantıksız geliyor. M2 Pro alırdım. Fiyatları çok yakınsa belki o zaman M3 Pro seçilebilir.
Apple ecosysteminde RAm miktarı PC'deki kadar önemli olmuyor. Çok yüksek çözünürlükte çalışılmayacaksa M3 pronun video işleme performansı M2 den çok daha iyi. M2'den M3'e yükseltme yapmaya gerek yok ama sıfır alınacaksa net M3.

Tabi fiyat da devreye girer burada. M2'yi çok ucuza bulursan, M2'de gayet sağlamdır.

Apple ecosysteminde RAm miktarı PC'deki kadar önemli olmuyor. Çok yüksek çözünürlükte çalışılmayacaksa M3 pronun video işleme performansı M2 den çok daha iyi. M2'den M3'e yükseltme yapmaya gerek yok ama sıfır alınacaksa net M3.

Tabi fiyat da devreye girer burada. M2'yi çok ucuza bulursan, M2'de gayet sağlamdır.
Fiyat açısından büyük bir fark yok, birebir aynı olarak düşünelim. Youtube'da birkaç videoda 8GB RAM'de Premiere Pro'nun crash verdiğini görmüştüm,

16 gb ram olunca hiçbir program çalışmıyorken bile 7gb ram kullanıyor,
8 gb ramli halinde hiçbir program çalışmıyorken 5gb ram kullanıyor

Bu yüzden acaba zorlar mı, premiere pro için işlerimi m2 16gb daha mı kolaylaştırır diye düşündüm

Fiyat açısından büyük bir fark yok, birebir aynı olarak düşünelim. Youtube'da birkaç videoda 8GB RAM'de Premiere Pro'nun crash verdiğini görmüştüm,

16 gb ram olunca hiçbir program çalışmıyorken bile 7gb ram kullanıyor,
8 gb ramli halinde hiçbir program çalışmıyorken 5gb ram kullanıyor

Bu yüzden acaba zorlar mı, premiere pro için işlerimi m2 16gb daha mı kolaylaştırır diye düşündüm
8K çalışmayacaksan hiçbirşey fark etmezsin. 😉

M3 Pro ayrı bir şeymiş ve o bu değilmiş arkadaşlar kusura bakmayın
Zaten anlamışsınızdır ama ben yine de doğrusunu yazayım:
Macbook Pro M3 8GB vs Macbook Pro M2 16GB

Geri
Yukarı