MacBook önerisi

ImperO

Decapat
Daha fazla  
Meslek
DEÜ-ELT (English Teacher)
Öncelikle merhaba dostlar. Uzun bir süredir Windows kullanıcısıyım ve evimde kullanmış olduğum masaüstü RTX 3060 GPU'lu bir bilgisayara sahibim. Akademik olarak İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldum ve bu yıl gerçekleşecek olan KPSS sınavına hazırlanıyorum. Bu doğrultuda genellikle kütüphaneleri tercih ettiğim için işime yaraması adına bir MacBook laptop almak istiyorum. Artık oyun oynayan bir insan değilim ve ilgi alanlarım video edit, photo edit ve yazılım ile ilgili alanlar. Sizce MacBook, benim gibi sınava hazırlanan, taşıması kolay ve eğitim adına kullanabileceğim bir cihaz mıdır? Masaüstünü satıp bu mucizevi MacBook cihazını almak mantıklı mı?

Oyun dışı senaryolar için evet. Halen 10 yıllık bir mac air kullanıyorum.
16GB RAM'e sahip, M2 ve üzeri herhangi bir Mac Air ya da Pro serisine bakabilirsiniz. Bütçenize göre davranabilirsiniz.
Bu arada Mac Pro pek de taşınabilir denemez, bu konuda Mac Air tam bir efsanedir (13.3 inç).

Çok mantıklı. Asla pişman olmazsın. Bütçen nedir?

Oyun dışı senaryolar için evet. Halen 10 yıllık bir mac air kullanıyorum.
16GB RAM'e sahip, M2 ve üzeri herhangi bir Mac Air ya da Pro serisine bakabilirsiniz. Bütçenize göre davranabilirsiniz.
Bu arada Mac Pro pek de taşınabilir denemez, bu konuda Mac Air tam bir efsanedir (13.3 inç).

MacBook Pro gayet de taşınıyor. 16 inç biraz yoruyor ama 14 inçler çok kompakt. M2 ve üzeri kısmına katılmıyorum. M1 Pro ve M1 Max MacBooklar gibisi hala gelmedi. M2 serisinin Pro'larını beğenmiyorum. Hala daha M1 iyi bir tercih.

Öğrenciysen pozitif teknoloji de şu anda M3 16-512 MacBook Pro'yu 54.000 TL'ye satıyorlar sakın kaçırma.

MacBook Pro gayet de taşınıyor. 16 inç biraz yoruyor ama 14 inçler çok kompakt. M2 ve üzeri kısmına katılmıyorum. M1 Pro ve M1 Max MacBooklar gibisi hala gelmedi. M2 serisinin Pro'larını beğenmiyorum. Hala daha M1 iyi bir tercih.
Mac Pro 14 inç olanı taşınamaz derken derdim boyutu değil, Mac Air ile olan ağırlık kıyası idi. İki bilgisayarı da test ettim. Aralarında yarım kilo kadar bir fark var. Benim mantığım, ne kadar hafif, o kadar iyi.

Mac Pro 14 inç olanı taşınamaz derken derdim boyutu değil, Mac Air ile olan ağırlık kıyası idi. İki bilgisayarı da test ettim. Aralarında yarım kilo kadar bir fark var. Benim mantığım, ne kadar hafif, o kadar iyi.

Bence ağırlık farkına değiyor. Fan ekran hoparlör her şey çok çok daha iyi oluyor.

Bence ağırlık farkına değiyor. Fan ekran hoparlör her şey çok çok daha iyi oluyor.
Arkadaşımda 14 inç m2 pro var, en üst konfigürasyona (RAM ve SSD) yükseltip almıştı. Onu test ettiğimden beri başka bilgisayar istemiyorum :) Ama taşınabilirlik ve fiyat orada işin rengini değiştiriyor ki eskiden 4 kilo bilgisayarı tüm gün gıkımı çıkartmadan taşırdım. Yaşlanınca can çekmiyor.

Arkadaşımda 14 inç M.2 Pro var, en üst konfigürasyona (RAM ve SSD) yükseltip almıştı. Onu test ettiğimden beri başka bilgisayar istemiyorum :) ama taşınabilirlik ve fiyat orada işin rengini değiştiriyor ki eskiden 4 kilo bilgisayarı tüm gün gıkımı çıkartmadan taşırdım. Yaşlanınca can çekmiyor.

Bende şu anda M2 Air var bunu 25'e satıp üstüne 30k verecek durumum olsa hiç kaçırmam pozitifden M3 Pro alırım çünkü fiyatı şu anda bedava resmen keşke durum olsa: D

Çok mantıklı. Asla pişman olmazsın. Bütçen nedir?

Şuanda belli bir bütçem yok ancak elimde ki RTX 3060 sistemi satıp üstüne ekleyebilirsem güzel bir MacBook Pro serisi almak isterim. Sizce önerdiğiniz bir depolama var mı? Yapacağım işler genelde video edit, photo edit ve eğitim adına şeyleri kapsıyor.

Aslında video edit, photo edit ve eğitim dediğime bakmayın açıkçası yaşım oldukça büyüdü ve oyunlar ilgimi çekmiyor. KPSS sonucuma göre öğretmen olarak atanırsam oyun oynamak için pekte fazla vaktim kalacak gibi gözükmüyor. Yapacağım şeyler stabil olarak yanımda taşıyacağım bir aygıt istiyorum

Yazılım içinde önerirseniz bu iş tamamdır :)

Şuanda belli bir bütçem yok ancak elimde ki RTX 3060 sistemi satıp üstüne ekleyebilirsem güzel bir MacBook Pro serisi almak isterim. Sizce önerdiğiniz bir depolama var mı? Yapacağım işler genelde video edit, photo edit ve eğitim adına şeyleri kapsıyor.

Aslında video edit, photo edit ve eğitim dediğime bakmayın açıkçası yaşım oldukça büyüdü ve oyunlar ilgimi çekmiyor. KPSS sonucuma göre öğretmen olarak atanırsam oyun oynamak için pekte fazla vaktim kalacak gibi gözükmüyor. Yapacağım şeyler stabil olarak yanımda taşıyacağım bir aygıt istiyorum

Yazılım içinde önerirseniz bu iş tamamdır :)

En az 16 GB bellek ve 512 GB depolamaya sahip olması lazım. Nispeten yeni MacBook Pro'lar bu konfigürasyondan başlıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı