MacBook, pili çıkarılırsa çalışır mı?

Oguzgs02

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2014 MacBook Air kullanıyorum. Batarya 1 ay önce tamamen tükendi ve prize bağlı kullanılır hale geldi. Son 1 haftadır ise açılmaz duruma geldi açıldığı durumlarda bile birkaç dakika sonra kendi kendine kapanıyor.
Şunu öğrenmek istiyorum pili çıkardığım durumda direk prizden alıp bataryayı bypass geçme durumu oluyor mu? Bilgisayarın sistemi buna uygun mu? Yoksa illaki pil istiyor mu? İçini hiç açmadım eğer çalışma imkanı varsa pili çıkarmayı düşünüyorum çözüm denemek amacıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook cihazınızın pilini çıkardığınızda cihazınız prizden çalışacaktır ancak cihazınızda pil varken aldığınız performansı alamayacaksınız. Bu durum MacBook'lara özel bir durum. Cihaz kendini bir nevi korumaya alıyor. En sağlıklı yöntem pilinizi serviste orijinal ile değiştirmek.

MacBook cihazınızın pilini çıkardığınızda cihazınız prizden çalışacaktır ancak cihazınızda pil varken aldığınız performansı alamayacaksınız. Bu durum MacBook'lara özel bir durum. Cihaz kendini bir nevi korumaya alıyor. En sağlıklı yöntem pilinizi serviste orijinal ile değiştirmek.
Cevabınız için teşekkür ederim. Pil takılı ve tamemen bittiği için o performans düşüklüğü mevcut. Çıkardığım durumda sadece prizden alarak düzelebilir mi diye öğrenmek istemiştim. Cevap yeterli oldu sağolun

Geri
Yukarı