MacBook Pro 16" laptop ısınıyor

Emagraw

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda MacBook Pro 16" bilgisayarıma harici bir ekran bağlamak için bir Type-C to VGA dönüştürücü aldım. Bilgisayarım ve monitörümü birbirine bağladım ama bilgisayarım normalden çok daha fazla ısınmaya başladı. Normalde 45 50 dereceyi geçmeyen bilgisayarım 60-70 dereceye çıkmaya başladı. Fan sesini duymadığım bilgisayarımda fan sesini duymaya başladım. Bu ısınma problemini nasıl çözebilirim?

Dönüştürücü modeli: S-Link SW-u514.
Bilgisayar: Mac Pro 16", Catalina 10.15.5, Intel çipli.
Monitör: HP S2231a.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir videoda görmüştüm adam harici monitöre bağlıyor bilgisayarı, harici monitör üzerinden kendini şarj ediyordu bilgisayar. Belki sizin bilgisayarda şarj ediyordur kendini. Hem monitörden hem de güç kaynağından giriş alıyorsa ısınıyor olabilir.

İkinci monitör kullanmakta belirli miktar kaynak isteyeceği için ısınması normal. Monitörü çıkarmadan sorunu çözemezsiniz.

Bir videoda görmüştüm adam harici monitöre bağlıyor bilgisayarı, harici monitör üzerinden kendini şarj ediyordu bilgisayar. Belki sizin bilgisayarda şarj ediyordur kendini. Hem monitörden hem de güç kaynağından giriş alıyorsa ısınıyor olabilir.
Bilgisayarı sarja takınca daha da fazla ısınıyor ondan sarja takmadan kullanmayı denedim. Sarj etmiyor ama ısındırıyor.

İkinci monitör kullanmakta belirli miktar kaynak isteyeceği için ısınması normal. Monitörü çıkarmadan sorunu çözemezsiniz.
Bir miktar ısınması tabiki doğal onu bekliyordum ama fan çalıştıracak kadar ya da 10-20 derece kadar arttırması çok anormal bence.

Bilgisayarı sarja takınca daha da fazla ısınıyor ondan sarja takmadan kullanmayı denedim. Sarj etmiyor ama ısındırıyor.

Bir miktar ısınması tabiki doğal onu bekliyordum ama fan çalıştıracak kadar ya da 10-20 derece kadar arttırması çok anormal bence.
Macbook kullanmasam bile Windows laptopumda ısı farkı çok fazla oluyordu. Zaten o fan bilgisayar ısındığı zaman devreye girmesi için olan bir şey. Eğer sizin için sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız bilgisayarı servise verebilirsiniz.

Macbook kullanıcısı olarak çalıştırdığım programlarda fan sesi yapmıyorken, boşta bu kadar ısınıp fan çalıştırıyorsa programları kullansam gümler makina herhalde. Başka Mac sahibi bir arkadaşım var o hdmi ekran bağlayarak kullanıyor. Normal şekilde kullanabildiğini herhangi bir fan çalıştırma ya da ısınma gibi bir durumun olmadığını belirtti. Kullandığım dönüştürücüden ya da monitörden kaynaklanıyor olabilir mi ?

Harici monitör bağlandığında cihaz dahili Intel GPU yerine harici AMD GPU'yu kullanır ve bu da ekstra ısı üretmesine neden olur.
Peki bunun önüne nasıl geçebilirim yani nasıl bir çözüm bulabilirim. Dediğim gibi inanılmaz fazla ısındırıyor. normalde 45-50 de çalışan bilgisayarım 70'i 75 i görüyor.

Peki bunun önüne nasıl geçebilirim yani nasıl bir çözüm bulabilirim. Dediğim gibi inanılmaz fazla ısındırıyor. normalde 45-50 de çalışan bilgisayarım 70'i 75 i görüyor.
Bilgisayarınız inanılmaz fazla ısınmıyor. Bu dediğiniz değer 90 derece ve üzeri. 70-75 derece sıcaklıklar normal sıcaklıklar. Bu çözebileceğiniz bir durum değil.

Anladım teşekkür ederim herkese.

Güncelleme: Arkadaşlar Catalina'dan Montarey'e güncelledim bilgisayarımı. Ayarlar -> Pil ve Sarj Adaptörü kısımlarında bulunan "Düşük Güç Modu" 'nu açarak ısınma sorununu çözdüm. Monitör bağlıyken 50-60 derece arasında kalıyor hep. Herkese tekrardan teşekkür ederim.

Not: Monitörsüz ve Düşük Güç Modu kapalı şekilde kullanırken de güncellemeden sonra sıcaklık değeri 50-60 arası olmaya başladı. Güncellemeden kaynaklı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı