MacBook Pro 2019 i7 - i9 modelleri 2024 yılında iş görür mü?

Görkem Yiğit

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A7 V12.1.5 17,3" Gaming Laptop

Teknik Özellikleri ;

- Intel® Comet Lake Core™ i5-10300H 4C/8T; 8MB L3; 8GT/s; 2.5GHz > 4.5GHz; 45W; 14nm
- 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 128-Bit DX12 Refresh (2020 Sürümü)
- 17,3" FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran
- 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SODIMM
- 500GB M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 1700 MB/s - Yazma: 940 MB/s)
Merhaba arkadaşlar,

Bir MacBook almak istiyorum. Günlük kullanımlarım için ilk Mac deneyimim olacak sıfıra yönelmek istemiyorum fiyatlardan dolayı bu yüzden 2019 model MacBook Pro dikkatimi çekti ekran boyutu açısından fakat işlemci yönünde biraz şüphelerim var.

Günlük işlerden kastım; tarayıcı üzerinden araştırma, film izleme Vs.

İ9 işlemcili MacBook Pro 2019 model önerir misiniz?

Bana herhangi bir sorun çıkartır mı?

Isınma Vs. yapar mı günlük işlerimde?

2024 yılında hala hızlı ve kasmadan, donmadan kullanılabilir mi?

Yardımcı olur musunuz?

Söylediğiniz işleri 2014 i5 mac air ile hala yapabiliyorum ki sizin belirttiğiniz sistem çok daha güçlü :)
Alın, termal bakımlarını yaptırın ve gönlünüzce kullanın.
Alırken 16 Gb ram ilk kriteriniz olsun. Ama 8 de günlük kullanım için fazlasıyla yeterli.
MacOs çok stabil bir işletim sistemi. Kaynak kullanımına hayranım.

Bizim ofiste var 3-4 tane hepsi bakıma gitmeyi bekliyor ısınma ve fan sesi problemlerinden dolayı. M1 çipliler hala taş gibi. Yakında desteği bitirir Apple. Uygulamalar M1 çipe odaklı geliştiriliyor artık. Ömrü kısa olur.

Söylediğiniz işleri 2014 i5 mac air ile hala yapabiliyorum ki sizin belirttiğiniz sistem çok daha güçlü :)
Alın, termal bakımlarını yaptırın ve gönlünüzce kullanın.
Alırken 16 Gb ram ilk kriteriniz olsun. Ama 8 de günlük kullanım için fazlasıyla yeterli.
MacOs çok stabil bir işletim sistemi. Kaynak kullanımına hayranım.
Evet 16 GB Ram İlk Tercihim.
Teşekkür ederim Yorumunuz İçin :)

Bizim ofiste var 3-4 tane hepsi bakıma gitmeyi bekliyor ısınma ve fan sesi problemlerinden dolayı. M1 çipliler hala taş gibi. Yakında desteği bitirir Apple. Uygulamalar M1 çipe odaklı geliştiriliyor artık. Ömrü kısa olur.
Bu Isınma Sorunu Yük Altında Çalışırken mi Oluyor Yoksa Normal Boştayken Günlük Kullanımda da Bu Sorunlarla Karşı Karşıya mısınız ?

Benim 2014 model 4 GB ram ve 128 gb ssdli laptobum bile günlük kullanımda iyi iş görüyor.
Tek Şüphem Günlük İşlerimde Kasma Donma Yapar mı Şüphesiydi Galiba Yapmaz Gibi Duruyor :)

Evet 16 GB Ram İlk Tercihim.
Teşekkür ederim Yorumunuz İçin :)

Bu Isınma Sorunu Yük Altında Çalışırken mi Oluyor Yoksa Normal Boştayken Günlük Kullanımda da Bu Sorunlarla Karşı Karşıya mısınız ?

Tek Şüphem Günlük İşlerimde Kasma Donma Yapar mı Şüphesiydi Galiba Yapmaz Gibi Duruyor :)
Kesinlikle donma yapmaz MacOS işletim sistemi windowsa benzemez çok stabildir, isterseniz windowsda ayriyetten kurabilirsiniz laptoba ben öyle yapıyorum şuan hem windows 10 hem macOs yüklü bilgisayarı yeniden başlattığında istediğini seçebiliyorsun, intel işlemcili maclerin böyle bir artısı var M1 işlemcili laptoplarda bu yapılamıyor.

Kesinlikle donma yapmaz macOS işletim sistemi Windows'a benzemez çok stabildir, isterseniz windowsda ayrıyeten kurabilirsiniz laptopa ben öyle yapıyorum şu an hem Windows 10 hem macOS yüklü bilgisayarı yeniden başlattığında istediğini seçebiliyorsun, Intel işlemcili Mac'lerin böyle bir artısı var M1 işlemcili laptoplarda bu yapılamıyor.

Windows kurduğumuzda peki donma kasma yapar mı? Mac işletim sisteminden çıktığı için.

@Dr. Bıyık! @Waltuh45 ikinci el MacBook alırken bakmam gereken en önemli şey nedir pil devri kaç olmalı Max?

Yeni konular

Geri
Yukarı