MacBook Pro 2019 ile 2020 arasındaki fark nedir?

Bapaydin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba MacBook Pro almayı planlıyorum, Windows'tan sonra ilk defa kullanacağım dolayısıyla cihaz hakkında çok bilgiye sahip değilim. Şu anlık piyasada olan i7 işlemcili 16 GB RAM'li AMD Radeon 5300M ekran kartlı cihazlara göz atıyorum. 2019 ile 2020 arasındaki farklar nedir? Alırken nelere dikkat etmeliyim?
Kullanım amacı: Gündelik işler, yazılım.

Intel işlemcili tercih etmemenizi öneririm. Çok ısınıyor ve birkaç seneye güncelleme desteği de kesilebilir.

M1 işlemcili olanada bütçem yetmiyor maalesef. Gündelik kullanımdamı ısınıyor yoksa ağır işlerde mi? Ben çok ağır render falan almayacağım. Xcode kullanacağım sadece.

M1 işlemcili olanada bütçem yetmiyor maalesef. Gündelik kullanımdamı ısınıyor yoksa ağır işlerde mi? Ben çok ağır render falan almayacağım. Xcode kullanacağım sadece.
Bende bi tane 2019 MBP 13 Intel i5 1.4Ghz var, bir de MBP M2 Pro 16 2023 var. Intel 2K video oynatırken bile ısındı ama M2 Pro daha aldım alalı bir sefer fan açmadı. Nesil farkı da var elbet ama M serileri çok daha soğuklar.

Gündelik işler için Pro modele gerek yok fakat yazılım olarak hangi alandasınız? 16 GB RAM bulunan Air M1 model işinizi görür büyük ihtimal;

Öğrenci iseniz daha ucuza alabilirsiniz;

Gündelik işler için Pro modele gerek yok fakat yazılım olarak hangi alandasınız? 16 GB RAM bulunan Air M1 model işinizi görür büyük ihtimal;

Öğrenci iseniz daha ucuza alabilirsiniz;

Bende bi tane 2019 MBP 13 Intel i5 1.4Ghz var, bir de MBP M2 Pro 16 2023 var. Intel 2K video oynatırken bile ısındı ama M2 Pro daha aldım alalı bir sefer fan açmadı. Nesil farkı da var elbet ama M serileri çok daha soğuklar.
M serisine bütçem yetmiyor. 16 inç ekran isteyince fiyatlar uçuyor.

iOS Swift üzerine öğreniyorum, Xcode çalıştıracağım. Fakat özellikleride ortalama arıyorum ucuza 2.el almayı düşünüyorum.
Aradığım özellikler:
En az 16 inç ekran
1 TB SSD ( 512 yetmez diye düşündüm )
Gerisi önemli değil.
Ek şunu da soracağım, i7 işlemciyle i9 arasında çok fark var mı MacBook Pro'larda?

M serisine bütçem yetmiyor. 16 inç ekran isteyince fiyatlar uçuyor.

iOS Swift üzerine öğreniyorum, Xcode çalıştıracağım. Fakat özellikleride ortalama arıyorum ucuza 2.el almayı düşünüyorum.
Aradığım özellikler:
En az 16 inç ekran
1 TB SSD ( 512 yetmez diye düşündüm )
Gerisi önemli değil.
Ek şunu da soracağım, i7 işlemciyle i9 arasında çok fark var mı MacBook Pro'larda?
Bilgim yok işlemcileri kıyaslamak gerek ama MacBook’larda işletim sisteminden ötürü Intel performansı zaten çok sekmez bir olay aralarında çok fark olduğunu sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan performans farkını görebilirsiniz.

16" istediğiniz için M işlemciler tarafında bütçe dahilinde muadil ürün yok. 2. el sizin için daha mantıklı o zaman. Bu arada harici disk kullanabilirsiniz depolama için.

Bende bir tane 2019 MBP 13 Intel i5 1.4GHz var, bir de MBP M.2 Pro 16 2023 var. Intel 2K video oynatırken bile ısındı ama M.2 Pro daha aldım alalı bir sefer fan açmadı. Nesil farkı da var elbet ama M serileri çok daha soğuklar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan performans farkını görebilirsiniz.

16" istediğiniz için M işlemciler tarafında bütçe dahilinde muadil ürün yok. 2. el sizin için daha mantıklı o zaman. Bu arada harici disk kullanabilirsiniz depolama için.

Intel işlemci bana ileride sorun çıkartır mı acaba? Çok ağırlaşır mı bilgisayar?

Intel işlemci bana ileride sorun çıkartır mı acaba? Çok ağırlaşır mı bilgisayar?

Kaç yıllık Intel işlemcili Laptop'lar günlük işlemler için kullanılabiliyor. Geleceğe yatırım yapmak isterseniz elbette tavsiyem biraz taviz verip M1 almanız olur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı