MacBook Pro alınır mı?

4 çekirdekli 1.4 GHz taban hızı, 3.9 GHz Turbo hızı, DDR3 RAM sistemi.
Yani mantıklı düşünün az eski sisteme bu kadar para vermek mantıksız.

Yazılımım odaklı Kaby Lake 2 çekirdekli lakin Turbo Boost ile coşan daha ucuz notebooklar da alabilirsiniz.
Ram in frekansı falan eski RAM lerle aynı ama Air modellerinde öyle değil ama birisi Pro birisi Air yani 😀😀

4 çekirdekli 1.4 GHz taban hızı, 3.9 GHz Turbo hızı, DDR3 RAM sistemi.
Yani mantıklı düşünün az eski sisteme bu kadar para vermek mantıksız.

Yazılımım odaklı Kaby Lake 2 çekirdekli lakin Turbo Boost ile coşan daha ucuz notebooklar da alabilirsiniz.

Hocam işlemcisini yükselttikten sonra 4 çekirdekli 1.7 GHz taban hızı, 4.5 GHz Turbo hızı i7 8.nesil ve 16 GB RAM'e sahip oluyor laptop

Hocam işlemcisini yükselttikten sonra 4 çekirdekli 1.7 GHz taban hızı, 4.5 GHz Turbo hızı i7 8.nesil ve 16 GB RAM'e sahip oluyor laptop

Sitesinde aynı 1.4 başlıyor 8.Nesil ve 3.9 GHz işlemci.
Yazılım, render, uzaktan eğitim için ideal. Durumunuz varsa alın.

Ama değmez parasına. Eski sistem satıyorlar.
MacOs'a lafım yok severim bende o işletim sistemini, lakin harbiden değmez.
Kendi bilgisayarına kur.

Elimde 6-7 ay önce 12.500 TL'ye aldığım güçlü bir laptop var. Özellikleri ise 144Hz, 17.3inç, RTX2060 ekran kartı, i7-9750H ve 16 GB RAM.

Mühendislik okuyorum, 1 .sınıftayım daha program kullanmaya cok başlamadık ama PS4 aldığım için laptopta oyun oynamadığımı fark ettim.
Bunu fark etmem ile birlikte laptop değişikliği için biraz araştırma yaptım ve MacBook Pro modelinde karar kılar gibiyim.

En düşük MacBook Pro modeli öğrenci indirimiyle 10.527 TL. Biraz özellikleriyle oynayıp işlemcisini i7 8.nesil yapıp RAM'ini 16 GB'a çıkarttığımda fiyat 14.287 TL oluyor.

Sormak istediğim şu oyun oynamadığımı varsaydığımızda bu Apple bilgisayara geçtiğimde performans eksikliği yaşar mıyım ve mühendislik okurken yeterli olur mu bana bu özelliklerde bir laptop? İş hayatıma geçene kadar(5-6 sene) beni hem okul programlarında hem genel kullanımda rahat ettirse yeterli.

Şimdiki bilgisayarım çok başarılı fakat çok büyük ve ağır olduğunu fark ettim.
Oyun oynamayacaksan gayet alınabilir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı